Eksperta viedoklis: zelts kļuvis par obligātu portfeļa sastāvdaļu

Treideri.lv | 23. oktobris 2019 16:57
Eksperta viedoklis: zelts kļuvis par obligātu portfeļa sastāvdaļu

FRS “pieteikusi šahu un matu”, tādējādi padarot zeltu par obligātu aktīvu investīciju portfeļos, uzskata Sprott Inc. ģenerāldirektors.

Pēc Petera Grosskopfa no Sprott Inc. teiktā, zeltam šoreiz viss ir pavisam savādāk: Federālo rezervju monetārā politika nespēj stimulēt ekonomiku; citur negatīvas likmes nesniedz vēlamo rezultātu; un zeltu investori vairs neuzskata par nebūtisku aktīvu, saskaņā ar Sprott Inc. Peters Grosskopfs.

Zelts 2019. gadā no iepriekšējiem rallijiem diezgan būtiski atšķiras ar to, ka zelta tirgus vairs nav mazs un zelts vairs netiek uzskatīts par ierobežotu aktīvu,”

– norāda dārgmetālu nozares uzņēmuma vadītājs Grosskopfs, kā vienu no potenciālajiem katalizatoriem minot monetāro politiku, kas sasniegusi neefektivitātes punktu.

Zelts septembrī pieauga līdz sešu gadu augstākajam līmenim, pieaugot pieprasījumam pēc drošiem aktīviem, jo FRS pazemināja procentu likmes, bet citas centrālās bankas ķērās pie monetārās politikas mīkstināšanas, tajā skaitā negatīvām likmēm, lai mēģinātu paātrināt tirdzniecības karu ietekmēto ekonomisko izaugsmi.

Kopš tā laika, kaut arī cenas nav spējušas sasniegt  jaunus augstumus, ieguldījumi biržās tirgotajos fondos (ETF), kuru pamatā ir zelts, ir sasnieguši rekordlīmeni. FRS amatpersonas tiksies nākamajā nedēļā, lai lemtu par nākamiem soļiem.

Pat negatīvas procentu likmes un maiga monetārā politika nestimulē pietiekamu ekonomisko aktivitāti, lai valstu ekonomiskās izaugsmes tempi pārsniegtu parāda pieauguma tempu. FRS ir pieteikusi šahu un matu, un zelts tagad ir obligāts portfeļa aktīvs,”

– teikts Grosskopfa 18. oktobra paziņojumā.

Tūlītējas piegādes zelts trešdien tirgojas aptuveni 1492 USD līmenī par unci, šogad demonstrējot 16% izaugsmi. Septembrī cena sasniedza 1 577,11 USD par unci, kas ir augstākais līmenis kopš 2013. gada.

ASV centrālās bankas politikas veidotāji savu nostāju pārskatīs 29. – 30. oktobra sanāksmē. Spēkā pieņemas spekulācijas, ka viņi plāno piedāvāt trešo procentu likmju samazinājumu pēc kārtas. Pēdējo reizi FRS trīs likmju samazinājumus ekonomiskās izaugsmes periodā veica 1998. gadā.

Grosskopfs arī norādīja uz neseno haosu īstermiņa finansēšanas tirgū pēc straujā vienas dienas REPO likmju pieauguma Amerikas Savienotajās Valstīs, kas lika FRS iepludināt sistēmā likviditāti un pirkt valsts parādzīmes.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv