Eksperta viedoklis: OPEC+ vienošanos nāksies pagarināt vēl uz veselu gadu!

Treideri.lv | 25. aprīlis 2017 16:11
Iesaki:
Eksperta viedoklis: OPEC+ vienošanos nāksies pagarināt vēl uz veselu gadu!

Laikā, kad visi lauza galvas par jautājumu, vai vēl uz pusgadu tiks pagarināta OPEC+ vienošanās un vai ir vērts to darīt, pēc industrijas veterāna un konsultinga kompānijas FGE  vadītāja Fereiduna Fešaraki domām, OPEC būs nepieciešams vēl vismaz gads, lai tirgu savestu kārtībā. Viņš uzskata, ka OPEC+ vienošanos nepieciešams pagarināt ne tikai līdz šī gada beigām, bet pat līdz nākošā gada vidum.

Atgādinām, ka pagājušajā nedēļā Sūda Arābijas enerģētikas ministrs Halids Al-Falihs atzina, ka šīs vienošanās trīs mēnešu darbības laikā kartelim un sabiedrotajiem tā arī nav izdevies samazināt pasaules naftas krājumus vismaz līdz pēdējo piecu gadu vidējam līmenim. Pēc SEA datiem, šī gada 1. ceturksnī attīstītajās valstīs, neskatoties uz vienošanos par ieguves apjomu ierobežošanu, fiksēts rezervju pieaugums.

Fešaraki norāda, ka tuvākajos mēnešos visa uzmanība būs veltīta rezervju rādītājiem, cenšoties saprast, kas ar tiem notiek. Karteļa locekļiem un ražotājiem ārpus tā nepieciešams pagarināt OPEC+ vienošanās darbības termiņu līdz 2018. gada vidum. Bez šī soļa par rezervju samazināšanu zem piecu gadu vidējā rādītāja nemaz nevar būt runas. Eksperts norāda, ka redzējām rezervju kritumu peldošajos un citās ofšora naftas glabātuvēs, kamēr kontinentālās glabātuves fiksēja pieaugumu. Ja rezerves “uz sauszemes” nesāks samazināties, vienošanos nāksies pagarināt arī uz nākošo gadu.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv