Admiral Markets

Eksperta viedoklis: dolāra vērtība pret eiro saruks par 40%

Treideri.lv | 16. oktobris 2018 14:15
Eksperta viedoklis: dolāra vērtība pret eiro saruks par 40%

Sešu gadu laikā dolārs attiecībā pret eiro zaudēs 40%, pārliecināts A.G. Bisset Associates LLC izpilddirektors un valūtu treideris ar četrdesmit gadu stāžu Ulfs Lindāls.

Eksperta secinājumi ir diezgan vienkārši: sākot no 1970-tajiem gadiem, dolārs virzās 15 gadu cikla kāpumu un kritumu ietvaros, un šobrīd vēsture atkārtojas. Daži Lindāla prognozes uzskata par aplamām un viņa pieeju par pārāk vienkāršotu. Taču, ņemot vērā 9% kritumu pagājušajā gadā, Lindāla teorija nebūt vairs nešķiet tik neticama.

Dolāru gaida liela mēroga devalvācija, kas radīs nopietnas sekas finanšu tirgos, galvenokārt izpārdošanu vilni piedzīvos akcijas, savukārt izejvielu cenas augs”,

– uzskata eksperts.

Šogad investori aktīvi pirka dolārus, jo Federālā Rezervju Sistēma aktīvi paaugstināja procentu likmes, savus kolēģus no citām attīstītām ekonomikām atstājot tālu aiz muguras.

Lindāls, kurš valūtu riskus hedžē pensiju fondiem un ģimeņu birojiem ASV un Eiropā, dolāra skeptiķiem pievienojās jau 2016. gadā, un savus uzskatus nav mainījis pat amerikāņu valūtas kāpuma laikā. Viņu nespēja samulsināt arī vairuma pārējo tirgus dalībnieku likmes uz dolāra kāpumu.

  1. gadā eksperts vēl vairāk pārliecinājās par savu uzskatu pareizību, jo dolārs sabruka, savukārt spekulanti prognozēja, ka sinhronā izaugsme pasaules ekonomikā mudinās centrālās bankas sekot FRS piemēram.

“Kad investoriem stāsti par 15 gadu ciklu, viņi sākotnēji ir noskaņoti skeptiski un ir pilni neticības, kaut gan atzīst tādu parādību, kā biznesa cikls pastāvēšanu. Nespēja saprast šo loģiku uz potenciālās korekcijas fona akciju tirgos veido investīcijām ārpus ASV ļoti riskantu vidi – riskantāko pēdējos 45 gados”, augusta atskaitē norādījis Lindāls.

Pēc viņa domām, dolāra kritums pagājušajā gadā ir tikai sākums. Lindāls ir pārliecināts, ka līdz 2024. gadam par vienu eiro nāksies maksāt divus dolārus, savukārt Japānas valūta pakāpsies līdz 74 jenām par dolāru, kas līdzvērtīgs kritumam par attiecīgi 41% un 33% attiecībā pret septembra līmeņiem. Šī prognoze stipri atšķiras no aģentūras Bloomberg analītiķu vidējām prognozēm, kur uz 2022. gadu tiek prognozēts 1.28 dolāri par vienu eiro.

Lindāla prognoze balstās uz vēsturisko ciklu modeļa, kā arī idejā par atgriešanos pie vidējiem rādītājiem pēc strauja krituma vai kāpuma. Šī teorija tirgos un ekonomikā nebūt nav nekas jauns, taču investori tik un tā pretojas un atsakās ticēt šai loģikai, pagalvojot, ka vēsturiskās likumsakarības nav pietiekoši vērā ņemams arguments, lai uz tām balstītu nopietnas prognozes.

Taču Lindāls pietaupījis kaut ko arī tiem, kam nepieciešams ekonomisks pamatojums. Viņš norāda uz negatīvajiem faktoriem, kas rada spiedienu uz dolāru: tie ir ASV ekonomikas izaugsmes tempu samazinājums ar sekojošu FRS monetārās politikas normalizācijas cikla apturēšanu, kā arī politiskās problēmas un no pirktspējas paritātes viedokļa pārvērtētā ASV valūta.

Taču patiesībā dolāra vērtība kritīs vienkārši tāpēc, ka tas pakļaujas pēdējo četru gadu desmitu ritmam, apgalvo Lindāls. Neskatoties uz to, ka šogad dolāra vērtība pieaugusi, Lindāls ir pārliecināts, ka 15 gadu cikls nav izjaukts.

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv