Eksperta viedoklis – bez Dragi aprūpes palikušā eiro vērtība kritīsies 

Treideri.lv | 28. oktobris 2019 17:28
Eksperta viedoklis – bez Dragi aprūpes palikušā eiro vērtība kritīsies 

Eiro skeptiķi pēc Dragi aiziešanas eiro valūtai prognozē drūmu nākotni. 

Eiropas Centrālās bankas prezidentam Mario Dragi cīņa par eiro glābšanu varbūt ir galā, taču investoriem joprojām pastāv valūtas vērtības lejupslīdes risks.

Eiro šogad zaudējis vairāk nekā 3%, un pēc Bloomberg reitingiem labākais analītiķis prognozē, līdz 2019. gada beigām tas atkal noslīdēs līdz $1.07. State Street Global Advisors, Millennium Global Investments un Henderson Rowe ir to fondu skaitā, kuru radarā ir maz iemeslu pirkt eiro, ņemot vērā reģiona ekonomiku un spriedzi globālajā tirdzniecībā.

Eiro mums ir viena liela īsā pozīcija. Tirdzniecības kari tiešām stipri ietekmē arī Eiropu, Vācija ir lielā mērā atkarīga no Ķīnas. Un kaut arī noskaņojums šobrīd ir nedaudz labāks, šis, visdrīzāk, ir vairāku gadu, vai pat desmitgadu stāsts”,

– norāda Džeimss Binnijs, kurš State Street Global Advisors valūtu nodaļas vadītāja amatā pārvalda aktīvus 129 miljardu dolāru apmērā.

Eiro šomēnes atguvās pēc tam, kad oktobra sākumā noslīdēja līdz divu gadu minimumam zem 1.09 dolāru atzīmes, jo Eiropas Savienība noskaņota izvairīties no graujošā smaga Brexit ietekmes.

Binnijs attiecībā uz eiro noskaņots negatīvi, salīdzinājumā ar Skandināvu valūtām, kuras šogad šogad ir vājākās no populārākajām valūtām.

Reti kurš prognozē spēcīgu eiro lejupslīdi. Visi pieraduši un prognozē tādu pašu turpmāku lēnu kursa lejupslīdi, kāda vērojama kopš pagājušā gada sākuma. Likmju tr’ukums uz straujām svārstībām atspoguļojas eiro/dolāra valūtas pāra viena gada kontraktu volatilitātē: tā ir zemākajā līmenī kopš 2007. gada.

Rabobank, kas bija pirmā jaunākajā Bloomberg labāko valūtu prognozētāju reitinga versijā, sniedz vienu no visnegatīvākajām eiro prognozēm. Banka prognozē, ka eiro līdz gada beigām kritīsies par vairāk nekā 3%, jo pieaugošās globālās izaugsmes problēmas kaitē Vācijas eksportam, un dod priekšroku dolāram kā droša patvēruma aktīvam.

“Lai arī “Brexit” vienošanās būtu laba ziņa, Vācijas perspektīvas patiesībā nav tik labas,” norāda Džeina Folija, bankas ārvalstu valūtas stratēģiju departamenta vadītāja. “ECB turpinās vājināt politiku. Visi šie faktori ir negatīvi eiro valūtai”.

Pēdējā preses konferencē Dragi, kā ECB prezidents, kuram tiek piedēvēta eiro glābšana, veicot visu nepieciešamo, piedāvāja drūmu reģiona ekonomikas novērtējumu. Viņš sacīja, ka viss kopš iepriekšējās Centrālās bankas sanāksmes ir apstiprinājis Centrālās bankas lēmumu par jaunu stimulēšanas kārtu, kas turpina izdarīt spiedienu uz valūtu.

Valdības amatpersonas un centrālās bankas politiķi pirmdien apmeklēs atvadu ceremoniju Frankfurtē ar Dragi un viņa pēcteci. Kristīne Lagarda plāno uzstāties ar runu. Lagardas problēmu apmēru parādīs šīs nedēļas skaitļi, kas, domājams, uzrādīs vājākos ekonomiskos rādītājus Eirozonā kopš 2013. gada.

Ceturtdienas dati atklāja, ka ražošanas lejupslīde Vācijā skārusi arī ceturto ceturksni un iedragā darba tirgu valstī, kurā rūpniecības nozarē nodarbinātības lejupslīde ir straujākā pēdējo gandrīz 10 gadu laikā. Tas pastiprināja brokera AxiTrader Ltd. stratēģa Stīvena Innesa negatīvo attieksmi pret eiro attiecībā pret jenu.

Vācijas senā tieksme nodrošināt sabalansētu budžetu nozīmē, ka tā vēl nav izmantojusi īpaši zemās aizņēmumu izmaksas, lai palielinātu tēriņus izaugsmes stimulēšanai. Tiek prognozēts, ka tās ekonomika, kas atkarīga no eksporta, trešajā ceturksnī piedzīvos tehnisku recesiju, un ir pazīmes, ka visu reģions piedzīvos lejupslīdi.

“Lejupslīde Vācijā būs ļoti sāpīga”, – sacīja kompānijas Henderson Rowe pētījumu nodaļas vadītājs Artūrs Balušinskis. “Fakts, ka Vācijai ir proficīts tirdzniecībā ar Āziju, nostāda visu Eirozonu un eiro kā valūtu ļoti sarežģītā situācijā.”

Eiro liktenis lielā mērā ir atkarīgs no ASV un Ķīnas tirdzniecības kara iznākuma. Biznesa uzticēšanos un investīciju izdevumus visā pasaulē ietekmē tirdzniecības spriedze, taču Eirozona var būt sliktākā stāvoklī nekā citas, ņemot vērā, ka tā ir tīra eksportētāja.

“Eirozonas ekonomikas perspektīvas liecina, ka ECB būs jādara vairāk”, – uzskata Klēra Disso, Londonas globālās ekonomikas un stratēģijas nodaļas rīkotājdirektore kompānijā Millennium Global Investments Ltd., kas pārvalda aktīvus aptuveni 18 miljardu USD vērtībā. “Un, ņemot vērā to, ka ar Vācijas fiskālajiem stimuliem nepietiek, ECB kvantitatīvā stimulēšana un zemākas likmes būs negatīvas eiro valūtai”.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv