EK Latvijas budžetā ieskaita 55,5 miljonus eiro

Treideri | 29. jūnijs 2012 18:55
EK Latvijas budžetā ieskaita 55,5 miljonus eiro

Eiropas Komisija (EK) Latvijas budžetā ir ieskaitījusi Latvijas deklarētos ~ 55,5 miljonus eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Kohēzijas fonda maksājumus.

Tā ir pirmā daļa, kas ir atmaksāta Latvijas budžetā no ~ 90 miljoniem eiro, ko Latvija kopš pagājušā gada decembra ir deklarējusi minēto divu fondu ietvaros, bet nav saņēmusi apturēto maksājumu dēļ. Atlikusī summa ~ 34,5 miljoni eiro ir sagaidāma tuvākajā laikā.

Jau ziņots, ka otrdien, 26.jūnijā, EK ar oficiālu vēstuli informēja Finanšu ministriju par Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Kohēzijas fonda maksājumu atjaunošanu Latvijas budžetā. Tas nozīmē, ka Valsts kase kā sertifikācijas iestāde var ierastajā kārtībā atsākt izdevumu deklarēšanu un maksājumu pieprasīšanu no EK pilnā apmērā šo divu fondu ietvaros.

No EK vēl tiek gaidīts lēmums par Eiropas Sociālā fonda maksājumiem. Kopš pagājušā gada decembra Latvija ir deklarējusi Eiropas Komisijā ~ 120 miljonus eiro, Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Kohēzijas fonda ietvaros ~ 90 miljonus eiro.

FM atgādina, ka ieguldīto naudu projektu īstenotājiem vispirms atmaksā no valsts budžeta līdzekļiem, pēc tam Latvija EK iesniedz izdevumu deklarācijas par projektos veiktajām atmaksām un saņem no EK atmaksas savā budžetā.

Avots: BNN

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv