Eirozonas ekonomika atveseļojas pateicoties iekšējam pieprasījumam

Eksporta sektors atgūstas lēnāk, nekā cerēts.
Ziņas no Eirozonas šķiet uzmundrinošas, taču liecina par atveseļošanās rakstura izmaiņām: ja pagājušajā gadā no krīzes atguvās eksporta sektors, šoreiz par dzinējspēku kļuva iekšējais pieprasījums.
Saskaņā ar Eurostat datiem, no karantīnas un pašizolācijas nogurušais Eiropas patērētājs metās tērēt, kā rezultātā mazumtirdzniecības pārdošanas maijā sasniedza rekordaugstus 17.8%, kas pārsniedza 15% ekonomistu prognozes. Patēriņa līmenis maijā bija tikai par 5% zemāks nekā 2019. gada tajā pašā mēnesī: strauja pieprasījuma atgriešanās tika fiksēta apģērbam, kurināmajam, elektronikai un datoraprīkojumam.
Arī dati par jaunajiem rūpniecības pasūtījumiem no Vācijas šajā periodā bijuši pozitīvi, bet to pieaugums par 10.4%, kaut arī bijis rekordliels, nav attaisnojis prognozes – tajā laikā, kad Eirozonas iekšienē aktivitāte ir pieaugusi, pasūtījumu plūsma no valstu puses, kas neietilpst blokā, ir daudz vājāka. Turklāt pandēmijas ietekme uz automobiļu tirgu bija ļoti smaga: Vācijā ievērojama pārdošanas atgūšanās tika konstatēta maijā pēc ļoti zema līmeņa aprīlī, taču pievērsa uzmanību tam, ka apjomi ir gandrīz par 47% zemāki nekā šī gada februārī.
Eksperti norāda, ka diverģence starp patēriņu un ražošanu dod zināmu pamatu bažām: pēdējā atveseļošanās var negatīvi ietekmēt darba tirgu un galu galā patēriņa izdevumu līmeni.
Saistītie raksti
-
15.09 | 13:05
ASV akciju tirgus: dalībnieku ir vairāk nekā brīvo krēslu (1)
-
01.09 | 10:30
Mana pieredze ar “P2P” aizdevumiem (3)
-
17.08 | 07:11
EURUSD krustcelēs (3)
-
06.08 | 07:17
Cik daudz no pēdējā laikā iespētā ir paša Bitcoin nopelns?