Eirozonai nepieciešama līdzekļu iepludināšana no ECB puses

Treideri.lv | 21. novembris 2014 09:23
Eirozonai nepieciešama līdzekļu iepludināšana no ECB puses

Eiro piektdienas, 21. novembra, rītā konsolidējas 1.255 dolāru līmenī.tehniski eiro ir gatavs turpināt korekciju uz augšu un tam pat ir iemesls – Eirozonas IKP pieauguma dati. Taču citi cipari liecina par to, ka ekonomiskā aktivitāte vēl ilgi saglabāsies zemā līmenī.

Eiro/dolāra pāris zaudējis vēl vienu iespēju atgūties pēc tam, kad saņēma kārtējo porciju negatīvo rādītāju par uzņēmēju aktivitāti Eirozonas valstīs. Zem prognozēm izrādījās ne vien E-18 galvenais veidojošais indekss, bet arī Vācijas PMI nu ir bīstami tuvu “krituma teritorijai”, norādot uz iespējamību, ka 4. ceturksnī Eiropas lielākā ekonomika tomēr var ieslīgt tehniskā recesijā, par spīti visiem ECB stimulēšanas pasākumiem.

Pretēji visām prognozēm Eirozonas ražošanas sfēras uzņēmēju aktivitātes indekss novembrī atkal krities – līdz 50.4 punktiem. Tas norāda uz to, ka Eirozona turpina ciest no problēmām, kuras tā pati sev radījusi – norāda Commerzbank. – Statistika kārtējo reizi mūs pārliecina, ka ekonomika atveseļosies lēnām un ilgi. Tas nozīmē, ka ECB turpinās mīkstināt politiku un galu galā ķersies pie suverēno obligāciju pirkšanas.

Danske Bank konstatē, ka jauno pasūtījumu indekss pirmo reizi kopš 2013. gada jūlija nokritis līdz 49.9 punktiem. Aktivitāte apkalpojošajā sfērā turpina kristies un nu jau vairs nav tik noturīga pret ražošanas sektora vājumu kā tas bija 2014. gada pirmajā pusgadā. Taču detaļas norāda uz uzņēmējdarbības prognožu uzlabojumu novembrī. Vācijā ražošanas PMI krities līdz 50 punktiem, taču par iemeslu tam pamatā kļuva vājais pieprasījums aiz robežas. Vispār jau, ja ticēt ZEW pētījumu rādītājiem, tad nākošajos mēnešos ražošanas PMI var pieaugt. ZEW indekss ir uzticams apsteidzošais indikators. Bankā prognozē, ka 2015. gadā aktivitāte Eirozonā stabilizēsies un pēc tam sāksies ekonomikas atveseļošanās.

Eirozonas PMI sastāvdaļas kritums novembrī praktiski laupa investoriem cerības uz ekonomikas atlabšanu gada beigās – uzskata Capital Economics. Indekss nokrities līdz zemākajam līmenim kopš jūlija un atbilst Eirozonas IKP pieaugumam vien par 0.1% Uzņēmēju aktivitātes rādītājs vienmēr bijis uzticamākais IKP pieauguma indikators. Vācijas PMI kaut arī noturējās virs 50 punktiem (52.1), taču arī tas neļauj cerēt uz to, ka Vācijas ekonomikas vājums bijis īslaicīgs. Kopumā atskaite apstiprina Eirozonas ekonomikas vājumu, kas no perifērijas valstīm izplatās uz reģionā lielākajām ekonomikām. Bez šaubām, tam jākļūst ECB par iemeslu sākt kvantitatīvo mīkstināšanu.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv