Eiropas valūtas padodas pēc piektdienas kāpuma

Treideri.lv | 17. novembris 2014 14:37
Eiropas valūtas padodas pēc piektdienas kāpuma

Pēc vairāku gadu maksimuma – 88.26 sasniegšanas pagājušajā nedēļā, dolāra indekss (DXY ICE) pirmdien, 17. novembrī, 12:00 krities līdz 87.70 atzīmei. Jāpiebilst, ka pagājušajā nedēļā japāņu sveču izteiksmē dolāra indekss izveidojis ideālu “dodži” (nedēļas atvēršanās cena sakrīt ar nedēļas aizvēršanās cenu). Tehnisks mājiens par iespējamu lokālas smailes veidošanos grafikā ir augstāka augšējā ēna. Pirmdien indeksa kritums turpinājās un DXY ICE tirgojās par 87.33 – norāda analītiķi.

Par iemeslu dolāra peļņas fiksācijai kļuva novembra dati par inflācijas prognozēm Mičiganas universitātes aprēķinātajā ASV patērētāju uzticības indeksā. Neskatoties uz to, ka pats patērētāju uzticības indeksa provizoriskais rādītājs par novembri pieaudzis līdz 89.4 punktiem (prognozēts tika 87.3) un sasniedzis augstāko rādītāju kopš 2008. gada, inflācijas prognožu komponente kritusies ceturto reizi pēc kārtas.

Inflācijas un darba tirgus dati ir galveno ASV FRS orientieru vidū pieņemot lēmumus par monetāro politiku – uzskata eksperti. Rezonanses reakcija skaidrojama ar to, ka inflācijas prognožu kritumus redzams ne tikai pēc tirgus indikatoriem, kā piemēram patēriņā cenu indekss (CPI), bet arī pēc piektdien, 14. novembrī, publicētajiem aptauju rezultātiem. Uz šī fona ASV FRS var ieņemt nogaidošāku pozīciju attiecībā uz federālo fondu procentu likmes paaugstināšanas procesu. Šīs nedēļas laikā tiks publicēti ASV FRS Atvērtā Tirgus Operāciju Komitejas (FOMC) protokols un kārtējie patēriņa cenu indeksa rādītāji. Ņemot vērā iesākušos korekciju, šīs relīzes valūtu tirgū var izprovocēt paaugstinātu volatilitāti.

Runājot par konkrētām valūtām, par galveno dolāra pretinieku kļuvis eiro. Pagājušās nedēļas pēdējā sesijā eiro/dolāra pāris demonstrēja volatilitāti 150 punktu izteiksmē un eiro izdevās uzsākt korekciju. Pirmdien sākot tirdzniecību no 1.2475 dolāru atzīmes un neskatoties uz pozitīvajiem Vācijas un Francijas datiem, eiro/dolāra pāris uzrādīja nelielu rīta atlēcienu. 12:00 pāra kurss ir 1.25 dolāri par vienu eiro.

Francijas IKP  3. ceturksnī pieaudzis par 0.3%, prognozēts tika 0.1% kāpums, savukārt gada izteiksmē pieaugums ir 0.4%. Francijas Finanšu ministrija atzinusi, ka izaugsme joprojām ir vāja, bet stagnācijas riski tikai pieaug. Vācijas ceturkšņa IKP pieaudzis par 0.1% salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, savukārt gada izteiksmē pieaugums ir 1.2%. ASV mazumtirdzniecības apjomu kāpums līdz 0.3% (prognozēts 0.2% kāpums) un Reuters/Michigan patērētāju uzticības indeksa kāpums līdz 89.4, prognozēto 87.5 vietā, aizsūtīja pāri līdz sesijas minimumiem. Taču krītoša kustība nebija ilga.

Pirmdienas būtiskākais notikums būs ECB prezidenta Mario Dragi uzstāšanās, kurā viņš sniegs komentārus attiecībā uz šī brīža ekonomisko situāciju Eirozonā. No tehniskā viedokļa, ņemot vērā piektdienas straujo lēcienu pastāv liela iespējamība, ka pāris pagriezīsies. Ticamākais scenārijs – pāra kritums līdz 1.249. mazāk ticams ir kāpums līdz 1.260 – uzskata analītiķi.

ECB vadītāja kārtējie mājieni uz turpmāku monetārās stimulēšanas pasākumu paplašināšanu var veicināt eiro kursa kritumu. Pie tam ieplānoto makroekonomisko publikāciju prognozes norāda uz salīdzinošu situācijas stabilizāciju Eirozonā. Un no šī skata punkta eiro ir cerības uz īstermiņa kāpumu. Pie tam vienotās valūtas vidēja un ilgtermiņa perspektīvas joprojām ir negatīvas.

Eiropas pirmdienas kalendārā nozīmīgu notikumu nav daudz. Tika publicēti tirdzniecības bilances rādītāji. Un, ņemot vērā to, ka šobrīd tirgus meklē jebkuru apstiprinājumu tam, ka Eirozonas ekonomikā ne viss ir tik slikti, tad prognozes pārsniegusī atskaite, iespējams, sniegs pārim atbalstu, tādējādi palīdzot tam virzīties uz 1.26 pretestības pusi.

Lielbritānija šodien interesantu statistiku nepublicē. Tāpēc kustību var noteikt tehniski faktori. Ja pārim izdosies nostiprināties virs 1.570, iespējams kāpums līdz 1.577. Kaut gan mārciņa salīdzinājumā ar dolāru izskatās vājāka dēļ centrālo banku atšķirīgā  noskaņojuma un 12:00 tā tiek tirgota par 1.564. Inflācijas atskaitē pagājušajā nedēļā Anglijas Banka pazemināja ekonomiskās izaugsmes un inflācijas prognozes, kas līdz minimumam samazina likmes paaugstināšanas iespēju tuvākajā laikā.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv