Eiropas banku sektors slīgst bezcerībā

Treideri.lv | 26. septembris 2016 14:02
Eiropas banku sektors slīgst bezcerībā

Eiropas banku akcijas piedzīvojušas dziļāko dienas kritumu pēdējo astoņu nedēļu laikā, par cik viss sektors seko līdzi Deutsche Bank problēmām.

Stoxx 600 Banks indekss šorīt kritās par 3.3% – tas ir krituma rekords kopš augusta sākuma. Kopš gada sākuma indekss zaudējis 28%, savukārt 12 mēnešu laikā – visus 44%. Krituma līderis ir Vācijas lielākais kreditors, kas zaudējis 6.3% no savas vērtības.

Bankas akcijas šobrīd tiek tirgotas par 10.63 eiro. Pēc aģentūras Bloomberg datiem, tā ir pēdējā ceturtdaļgadsimta zemākā cena, kā arī vēsturiski zemākā cena, kopš 1992. gada, kad bankas akcijas sāka tirgotas biržā Xetra.

Par krituma iemeslu kalpoja rakts vācu izdevumā Focus, kur, atsaucoties uz Vācijas kancleres Angelas Merkeles komentāriem, tiek noliegta valsts atbalsta iespēja Deutsche Bank. Banka piedzīvojusi baisu gadu, tai uzbrūk dažādu valstu regulatori, savukārt soda naudu apmēri jau sen pārsnieguši bankas iespēju robežas. Bez tam, arī investori noskaņoti pesimistiski, savukārt daži hedžfondi, tajā skaitā Marshall Wace un amerikāņu Highfields Capital Management liek uz tālāku DB akciju kritumu.

Šogad jo īpaši Eiropas banku sektoru vajā dažādas neveiksmes, bažas un baumas. Arī negatīvās procentu likmes iedragājušas finanšu institūtu rentabilitāti, savukārt Itālijas kreditori atrodas permanentā pirms-defolta stāvoklī.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv