Eiropa pagarina bināro opciju aizliegumu līdz 2019. gadam

Treideri.lv | 29. augusts 2018 08:37
Eiropa pagarina bināro opciju aizliegumu līdz 2019. gadam

Tajā pašā laikā ilgtermiņa un daži citi bināro opciju veidi būs atļauti.

Eiropas finanšu regulators Eiropas vērtspapīru un finanšu tirgu pārvalde (ESMA) pagarinājusi agrāk ieviesto aizliegumu attiecībā uz bināro opciju piedāvājumu privātajiem patērētājiem līdz 2018. gada beigām. Taču ir paredzēti izņēmumi, aizliegumu neattiecinot uz dažiem opciju veidiem.

Atgādinām, ka Eiropas direktīvas ietvaros ESMA no 2018. gada 2. jūlija Eiropas Savienības teritorijā ieviesa aizliegumu piedāvāt binārās opcijas privātajiem investoriem. Direktīvas darbības termiņš ir trīs mēneši, taču regulatoram ir tiesības to pagarināt vēl uz trim mēnešiem, ko ESMA arī izmanto.

ESMA pārvalde rūpīgi izvērtējusi nepieciešamo aizlieguma pagarināšanu, un uzskata, ka ar bināro opciju piedāvājumu privātajiem investoriem saistītā problēma investoru aizsardzības jomā joprojām pastāv”,

– teikts Eiropas regulatora paziņojumā.

Tajā pašā laikā aizliegums tiks atcelts dažiem bināro opciju veidiem. Precīzāk – opcijai jāatbilst trim kritērijiem: opcijas derīguma termiņš nedrīkst būt mazāks par 90 kalendārajām dienām; jābūt izveidotam un publicētam atbilstoši Direktīvai par prospektiem (2003/71/EC) apstiprinātam opcijas prospektam; opcija nedrīkst radīt pakalpojuma sniedzējam nekādu citu peļņu, izņemot iepriekš noteiktas komisijas maksas, maksas par operāciju un līdzīgu izdevumu segšanai, turklāt binārā opcija nedrīkst pakļaut pakalpojuma sniedzēju tirgus riskiem, respektīvi pakalpojuma sniedzējam visa opcijas derīguma termiņa laikā tā ir jāhedžē.

Tāpat aizliegums vairs neattieksies uz līgumiem, kam derīguma termiņa beigās ir divi iepriekš noteikti izmaksu veidi, kur neviens no tiem nav mazāks par klienta sākotnējām investīcijām. Izmaksas par šādām opcijām var būt augstākas, vai zemākas, taču jebkurā gadījumā klients nezaudē darījumā ieguldītos līdzekļus.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv