Eiro zem 1.08 – jautājums “kad” nevis “vai”

Treideri.lv | 18. februāris 2020 15:25
Eiro zem 1.08 – jautājums “kad” nevis “vai”

Pēc vājā vācu investoru pieprasījuma eiro turpina lejupslīdi pret ASV dolāru.

Otrdien eiro turpina zaudēt vērtību, pietuvojoties trīs gadu minimumam, kuram tas pieskārās pirmdien pēc tam, kad aptaujas dati Vācijā atklāja investoru uzticības samazināšanos, pastiprinot pesimismu attiecībā uz Eiropas lielākās ekonomikas perspektīvām.

Eiro šogad zaudējis 3.4% no savas vērtības attiecībā pret ASV dolāru, jo vājie Vācijas ražošanas un iekšzemes kopprodukta dati paredz, ka Eirozona ir jutīgāka, nekā iepriekš tika uzskatīts, kamēr ASV ekonomika izrādījās stabilāka par pārējām pasaules ekonomikām.

Eiro nokritis par 0.1% līdz 1.0830 dolāriem, kas ir tuvu zemākajam līmenim kopš 2017. gada aprīļa. Noskaņojums vācu investoru aprindās pasliktinās daudz straujāk, nekā bija gaidāms. Pie tā vainojamas bažas, ka koronavīrusa uzliesmojums Ķīnā samazinās pasaules tirdzniecības apjomus, teikts ikmēneša aptauju par investoru ekonomisko noskaņojumu veikušā pētnieciskā institūta ZEW ziņojumā.

“EUR/USD 1.0800 līmeņa izsišana, šķiet, ir jautājums “kad”, nevis “vai” tas notiks”, – norāda ING galvenais finanšu stratēģis Petrs Krpata. “Eirozonas vājo datu, tirgus cenu, kas atspoguļo ECB depozītu likmes samazināšanas atsākšanu un carry operāciju finansējuma pievilcību uz eiro rēķina kombinācija nesola neko labu”.

Sliktie ekonomiskie dati Eirozonā izraisīja bažas, ka Eirozonas monetārā politika ilgāku laiku tiks saglabāta īpaši stimulējoša.

Arī šogad pirmais Austrālijas rezerves bankas (ARB) protokols mazinājis arī procentu likmju pazemināšanas cerības. Šajā sēdē ARB likmes saglabāja rekordzemā 0.75%, līmenī, taču protokoli pierādīja, ka tā ir gatava turpmākai politikas mīkstināšanai, ja tas būs nepieciešams.

Austrālijas dolārs nokritis par 0.5% līdz astoņu dienu minimumam 0.6674 pret ASV dolāru. Arī Austrālijas dolāru, pateicoties plašajiem tirdzniecības sakariem ar Ķīnu skāra koronavīruss.

“Ja nebūtu vīrusa, neticami lēto Austrālijas dolāru noteikti būtu jāpērk”, – uzskata Fongern Global Forex valūtu pētījumu nodaļas vadītājs Mark-Andrē Fongerns. “Tomēr investoriem jābūt pacietīgiem, jo Austrālijas ekonomika, šķiet, saskarsies ar turpmāku pazeminošu spiedienu”.

Ķīnas juaņa, kas ir visneaizsargātākā valūta koronavīrusa izplatīšanās kontekstā, zaudējusi 0.3%, sasniedzot astoņu dienu minimumu 7.0110 pret dolāru ārzonas tirgos. Ķīna cīnās ar darba vietu zaudēšanu, vīruss nopietni kaitē tās ekonomikai.

Spiediens uz britu mārciņu saglabājas, jo Lielbritānija un Eiropas Savienība pauž pretrunīgus uzskatus par to, kā turpināt tirdzniecības sarunas. Valūta pieauga par 0.2% līdz 1.3031 dolāram.

Uz koronavīrusa uzliesmojuma fona Japānas jena pieaugusi līdz pat 109.66 maksimumam pret ASV dolāru. Pētījums liecina, ka ar koronavīrusu inficēti gandrīz divreiz vairāk Ķīnas medicīnas darbinieku, nekā oficiāli ziņo valdība.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv