Eiro vīlies Vācijas vēlēšanu rezultātos

Treideri.lv | 25. septembris 2017 09:17
Iesaki:
Eiro vīlies Vācijas vēlēšanu rezultātos

Tirgi jauno nedēļu sākuši ar saasinātu politiskās nenoteiktības sajūtu: vēlēšanu rezultāti Vācijā un Jaunzēlandē nav nemaz tik slikti, tomēr sliktāki, nekā prognozēts. EUR un NZD ir zem spiediena, mārciņa aug cerībā uz progresu Brexit pārrunās, pārējās valūtas mierīgi sēž diapazonos.

Austrālijas un Japānas akciju tirgi nedēļu sākuši uz pozitīvas nots (attiecīgi +0.2% un+0.4%). Citi reģionālie indeksi krītas: Hang Seng zaudējis 0.7%, savukārt Taiex — 0.9%. Abi Ķīnas indeksi Shanghai un Shenzhen composite sesiju noslēguši pa nullēm. Nafta krītas pēc būtiskā kāpuma pagājušajā nedēļā.

NZD dodas lejup

Šodien grūti nepamanīt pikējošo Jaunzēlandes dolāru. Arī šeit nedēļas nogalē notika vēlēšanas, kur nepārliecinošu uzvaru guva valdošā Nacionālā partija. Tā pie valdības stūres atrodas jau deviņus gadus, taču šoreiz tai nāksies meklēt sev koalīcijas partneri, jo ar iegūto balsu skaitu valdības izveidošanai nepietiek. NZD/USD šorīt zaudēja vairāk kā %, nokrītot līdz 0.7263, cross pāros situācija nav labāka – tirgum nepatīk nenoteiktība, savukārt pārrunās un koalīcijas veidošanā var paiet nedēļas. Visādi citādi NZD valūtai nekas nav mainījies. Pat Fonterra saglabājusi savu pien produkcijas cenu prognozi 2017./18. gadiem bez izmaiņām. Tas nozīmē, ka drīzumā kaislības norims un investoru uzmanība atkal pārslēgsies uz ekonomiku un šonedēļ plānoto Jaunzēlandes Rezervju Bankas sanāksmi.

Eiro garlaikojas pēc ziņām par Merkeles uzvaru

Eiro atvērās ar cenu pārrāvumu uz leju, reaģējot uz vēlēšanu iznākumu Vācijā. Merkele ieguvusi ceturto termiņu, taču viņas vadītais Kristīgo demokrātu un Kristīgi sociālās apvienības bloks vairākumu Bundestāgā iegūt nespēja. Radikāli noskaņotā un anti-eiropeiskā “Alternatīva Vācijai” ieguva vairāk kā 13% balstu, tādā veidā iegūstot biļeti uz parlamentu un kļūstot par trešo lielāko politisko spēku valstī. Partijas līderis Aleksaders Gaulands nekavējoties paziņoja par “Merkeles medībām”. Protams, vācu dzelzs lēdiju ar to neiebiedēsi, taču investoru acīs vēlēšanu rezultāti Vācijā sola politiskus riskus un nenoteiktību. Tas eiro valūtai ir nelabvēlīgs faktors, kas īstermiņa perspektīvā var izprovocēt pārdošanu. Uz ilgstošāku reakciju cerēt nav pamata: tiklīdz pirmais šoks pāries, viss aizmirsīsies, un Vācijas politikā, tāpat kā valūtu tirgū, viss atgriezīsies savās vietās. EUR/USD šorīt notestēja 1.1896 minimumu, taču šobrīd ir atgriezies pie 1910. Rīta cenu pārrāvums joprojām nav nosegts – tam nepieciešams pakāpties līdz 1.1950 pretestībai. Nozīmīgs atbalsts ir uz 1.1900.

Mārciņa gaida Eiropas atbildi

Mārciņai cenu pārrāvums bija jau piektdien, sesijas noslēgumā, taču šorīt tas jau ir nosegts, un valūta pamazām nostiprina savas pozīcijas, pie tam, ne tikai pārī ar dolāru, bet arī cross pāros (EUR/GBP krities par 0.4%, GBP/JPY – pakāpies par 0.5%). Īsi pirms nedēļas noslēguma aģentūra Moody’s deva triecienu, pazeminot Lielbritānijas suverēno kredītreitingu no Aa1 uz Aa2, kā arī mainot prognozi no pozitīvas uz neitrālu. Aģentūrā atsaucas uz vājo pārrunu progresu, potenciāli negatīvajām smaga Brexit sekām un pieaugošo budžeta deficītu valstī. Pēc Moody’s analītiķu domām, to līdz 2022. gada samazināt līdz 1% no IKP neizdosies nekādos apstākļos. Interesanti, ka burtiski stundu pirms tam Terēza Meja ar mierpilnu runu uzstājās Florencē. Viņa apsolīja nomaksāt parādus un izpildīt virkni citu Eiropas Savienības izvirzīto prasību, kuras līdz šim traucējušas pāriet pie interesantākās pārrunu procesa daļas – tirdzniecības līguma. Šī ziņa mīkstināja Moody’s lēmuma sekas un palīdzēja mārciņai atspēlēt šorīt Āzijas sesijā atgūt pozīcijas. Tuvākais kāpuma mērķis GBP/USD pārī ir 1.3580-1.3600. Vai pāris to spēs pārvarēt? Sekojiet šodien startējošajam jaunajam Brexit pārrunu raundam – paskatīsimies, ko tagad teiks Eiropa.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv