Eiro vērtība pazeminās: Brisele noraidījusi Itālijas budžeta projektu

Treideri.lv | 20. oktobris 2018 09:25
Eiro vērtība pazeminās: Brisele noraidījusi Itālijas budžeta projektu

Itālijas problēmas atgriežas tirgus fokusā, kur tirgo eiro. Daži Eiropas Savienības līderi uzbrūk Romas populistiskajai valdībai, savukārt ES vadītājs brīdinājis, ka budžeta projekts Briselē netiks apstiprināts.

Tirgus dalībnieki nobijās no lielu satricinājumu perspektīvas Eirozonas valstī ar lielāko parādu slogu pēc Grieķijas, jo koalīcija, apspriežot izdevumu plānu, nekādi nevēlas piekāpties Briselei.

10-gadīgo obligāciju ienesīgums piektdien sasniedzis 2014. gada februāra maksimumu pēc tam, kad premjerministrs Džuzepe Konte, tiesību profesors bez iepriekšējas politiskas pieredzes, nespēja pārliecināt savus ES kolēģus, ka Itālijai jāļauj ignorēt ES fiskālos noteikumus.

Eirokomisija nosūtījusi Romai vēstuli ar brīdinājumu. Šis ir pirmais formālais solis, kuram var sekot budžeta projekta noraidīšana un sods.

Dokumentā norādīts, ka budžeta projekts, ņemot vērā bezprecedenta atkāpes no mērķa orientieriem, acīmredzami ir tiešām nopietns ES noteikumu pārkāpums.

Eirokomisija gaida no Romas atbildi līdz 22. oktobrim. Konte apgalvo, ka Itālija izkliedēs visas ES šaubas, piebilstot, ka par vēstuli neuztraucas. Pēc viņa teiktā, Itālija nav būtiski novirzījusies no mērķa rādītājiem un paredz, ka Eirokomisija analoģiskus brīdinājumus nosūtīs Spānijai, Francijai un Portugālei.

Neskatoties uz to, šāda notikumu attīstība – ar Itālijas budžeta projekta noraidīšanu, kurā plānots 2.4% deficīts no IKP – atkal atgādināja tirgus dalībniekiem, ka eiro problēmas var izrādīties daudz dziļākas.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv