Eiro sasniedzis 16 mēnešu minimumu

Treideri.lv | 2. septembris 2019 19:37
Eiro sasniedzis 16 mēnešu minimumu

Dolāra indekss pret sešu galveno konkurentu valūtām pirmdien praktiski nav mainījies, savukārt eiro kļuvis par cietēju tirdzniecības karos, par ko var spriest pēc Vācijas datiem.

Eiro pirmdien noslīdējis līdz 16 mēnešu minimumam. Investoru noskaņojumos dominē Vašingtonas un Pekinas tirdzniecības karu ietekme. No eksporta atkarīgais Vācijas ražošanas sektors augustā turpinājis sarukt, jo zemāks pieprasījums licis kompānijām samazināt ražošanu un darba vietu skaitu.

Tā kā pārdošanas apjomi ārvalstīs cietuši tirdzniecības klimata pasliktināšanās, globālās ekonomiskās palēnināšanās un arvien haotiskākas Brexit attīstības dēļ. Lielākā daļa Vācijas izaugsmes dinamikas un attiecīgi Eiropas izaugsmes perspektīvu ir pasliktinājušās.

Svētdien ASV sāka ieviest 15% tarifus dažādām Ķīnas precēm, tajā skaitā apaviem, viedpulksteņiem un televizoriem, tikmēr Ķīna sākusi ieviest jaunas nodevas no Savienotajām valstīm ievestajai jēlnaftai.

Valūtu tirgus pasaulē ir ļoti maz vietas, kur varētu noslēpt spriedzes pieaugumu tirdzniecībā, jo attīstības tirgu valstis un eiro ir īpaši ievainojami to tirdzniecības saišu dēļ”,

– norāda State Street Global Advisors makro-stratēģijas vadītājs Timotijs Grafs.

Eiro attiecībā pret dolāru šodien noslīdēja par 0.3% līdz 1.0958 dolāru atzīmei, un tas pēc piektdienas lejupslīdes zem 1.10 līmeņa, kas notika pirmo reizi kopš 2017. gada maija.

Eiro lejupslīde šogad ir vairāk kā 4% – milzīgas pārmaiņas vienotai valūtai kopš brīža, kad ECB vadītājs Mario Dragi pirmo reizi norādīja uz iespējamu kvantitatīvās stimulēšanas politikas apturēšanu savā runā Sintrā 2017. gada jūnijā.

Taču kopš tā laika tirdzniecības spriedzes eskalācija Savienoto valstu un Ķīnas attiecībās, kā arī valdības obligāciju ienesīguma samazināšanās, sasniedzot negatīvo teritoriju ekonomisko perspektīvu pasliktināšanās dēļ, mazinājušas eiro pieprasījumu.

Naudas tirgi pirmdien norāda uz augstu likmes pazemināšanas iespējamību par 20 bāzes punktiem ECB šī mēneša sanāksmē. Kaut gan pēdējie nākotnes līgumu dati liecina, ka tīrās hedžfondu pozīcijas vienotajā valūtā kopumā atrodas neitrālā līmenī. Tie ir tālu no rekord-augstajiem pagājušajā gadā fiksētajiem līmeņiem.

Spiediens uz juaņu

Taču sakarā ar to, ka pirmdien ASV tirgi ir slēgti, investori palika malā un nogaidīja, lai redzētu, kādu ekspansionistisku politiku Eiropas Centrālā Banka un Federālā Rezervju Sistēma varētu izziņot šajā mēnesī.

Ķīnas juaņa joprojām ir trausla pēc tam, kad augustā notika lielākā lejupslīde 25 gadu laikā, ko izraisīja pieaugošā spriedze tirdzniecības attiecībās.

Tirdzniecības kari, šķiet, noveduši līdz sarežģītai un ilgstošai ģeopolitiskai  un ekonomiskai sāncensībai ASV un Ķīnas starpā, kas diez vai mazināsies līdz ASV vēlēšanām 2020. gadā”,

– norāda BMO stratēģi.

Statistika un ziņas

15% nodeva attieksies uz no Ķīnas importējamām precēm $112 miljardu apjomā. Galvenokārt runa ir par apģērbiem un apaviem. Associated Press uzsver, ka tādā veidā tagad nodevas skar jau vairāk kā divas trešdaļas no Ķīnas Savienotajās Valstīs ievedamo plaša patēriņa preču. Pasākumiem stājoties spēkā, nodevas attiecas uz 87% Ķīnas tekstila produkcijas un 25% apavu, kas tiek iegādāta ASV.

Pēc ĶTR Valsts statistikas pārvaldes datiem iepirkumu menedžeru indekss (PMI) Ķīnas pārstrādes rūpniecībā no jūlija 49.7 punktiem augustā nokritis līdz 49.5. The Wall Street Journal prognozēja 49.6 punktus.

Lielbritānijas rūpniecības sektorā iepirkumu menedžeru indekss (PMI) augustā sarucis līdz pēdējo septiņu gadu – 2012. gada jūlija –  zemākajai atzīmei 47.4 punktiem, salīdzinājumā ar jūlija 48 punktiem – liecina pētnieciskās kompānijas Markit Economics dati. Pirms gada tas atradās 52.9 punktu līmenī. Savukārt prognozēti tika 48.4 punkti.

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons izskata iespēju rīkot pirmstermiņa vispārējas vēlēšanas, ja viņu neatbalstošie parlamenta locekļiem izdosies pieņemt likumprojektu, kas bloķē Brexit bez vienošanās. Ar pieprasījumu parlamentam atbalstīt šādas vēlēšanas valdība varētu vērsties jau trešdien. Taču pagaidām galīgais lēmums šajā jautājumā nav pieņemts.

Konservatīvajā partijā brīdināja tos, kas atbalsta šo iniciatīvu, ka viņi tiks izslēgti no partijas. Šo likumprojektu atbalstošo konservatoru vidū ir bijušai tieslietu ministrs Deivids Goks. Pēdējā YouGov aptauja liecina, ka konservatori joprojām saglabā pārliecinošas izredzes uz uzvaru. 33% britu gatavi atdot savu balsi par Konservatīvo partiju, kuras līderis ir Džonsons. Vēl 22% respondentu atbalstītu leiboristus, 21% – Liberālo demokrātu partiju.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. ja?_________

    Uz ko tas viss diez velk?

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv