Eiro reakcija uz Mario Dragi uzstāšanos

Treideri.lv | 26. aprīlis 2018 16:43
Eiro reakcija uz Mario Dragi uzstāšanos

Eiro kurss aug, par cik Mario Dragi preses konferencē paziņoja, ka eiro kurss šodienas sanāksmē nav ticis apspriests. Tādējādi viņš licis saprast, ka Eirozona ir tālu konkurējošās devalvācijas, kas ir viena no protekcionisma metodēm, pie kurām ķērusies Trampa administrācija.

Tajā pašā laikā Dragi atzinis ekonomiskās izaugsmes impulsa zaudēšanu, ko, pēc viņa domām, veicinājuši īslaicīgi faktori. Galvenokārt, viņš uzskata, ka ārējie negatīviem riski kļuvuši daudz izteiktāki. Un tomēr Dragi vēlāk paziņoja, ka nepieciešams saprast, vai vājums ir īslaicīgs, vai pastāvīgs. Vājums sekoja straujā kāpuma periodam, tāpēc šobrīd, zaudējot impulsu, var tikt uzskatīts par zināmu korekciju. Neskatoties uz impulsa zaudēšanu, kas, pēc Dragi domām, prasa monetāro stimulu saglabāšanu, CB stingri tic tam, ka inflācija atgriezīsies pie mērķa 2% līmeņa.

ECB joprojām gaida stabilu ekonomikas izaugsmi Eirozonā, neskatoties uz lēnāku izaugsmi pēdējos mēnešos. Galvenie ekonomisko prognožu krituma riski ir saistīti ar ārējiem starptautiskiem faktoriem, uzsver Dragi, tajos iekļaujot arī izteiktākus protekcionisma riskus. Dragi atkāroja, ka Eirozonas CB turpinās QE programmu līdz brīdim, kamēr nepārliecināsies par stabilu inflācijas atgūšanos. ECB bāzes likmes nepaaugstinās vēl ilgi pēc QE noslēgšanas, norādījis Dragi, piebilstot, ka monetārā politika, kā tāda, sanāksmē nav tikusi apspriesta.

Eiropas Centrālā Banka ceturtdien, uz finanšu tirgu nestabilitātes un lēnākas Eirozonas ekonomiskās izaugsmes fona, kopsummā savu monetāro politiku saglabāja bez izmaiņām. Šādu ECB lēmumu gaidīja vairums tirgus spēlētāju. ECB vadītāji norādījuši uz pieaugošajiem riskiem pasaules ekonomikā, no valūtu kursu augstajām svārstībām līdz naftas cenu kāpumam un tirdzniecības karu draudiem, teikts ziņojumā. Acīmredzams, ka šodienas ECB sanāksme tirgum nebija tik svarīga, un turpmāk tas reaģēs uz obligāciju ienesīguma dinamiku.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv