Eiro reakcija uz ECB sanāksmes iznākumu – vadošo banku prognozes

Treideri.lv | 11. decembris 2018 21:14
Eiro reakcija uz ECB sanāksmes iznākumu – vadošo banku prognozes

Vairums analītiķu prognozē, ka ECB ceturtdien tirgiem sūtītie signāli sniegs atbalstu Eiropas vienotajai valūtai.

Eiro var nostiprināties, ja ECB prezidents Mario Dragi signalizēs par monetārās politikas normalizācijas uzsākšanu nākošgad, jo turpmāka FRS procentu likmes paaugstināšana tiek apšaubīta.

Vienotā valūta gūst labumu no plaša mēroga dolāra vājuma, jo treideriem rodas jautājums – vai FRS arī nākošgad turpinās likmju paaugstināšanu. Eiro kurss var pakāpties, ja Dragi ceturtdien signalizēs, ka ECB joprojām izskata vismaz viena paaugstinājuma iespēju 2019. gadā. Neskatoties uz to, tirgus dalībnieki uzskata, ka kopš 2011. gada pirmais depozītu likmes paaugstinājumu nākošgad gaidīt nav pamata.

ECB plāno šī mēneša beigās noslēgt savu 2.6 triljonu eiro vērto aktīvu iegādes programmu, taču līdz šim brīdim regulators nav paziņojis, kā tiks reinvestēti ienākumi no obligāciju dzēšanas. Ņemot vērā to, ka Vācijas obligāciju ienesīgums tuvojas gada minimumam, jebkuri agresīvi signāli var izraisīt ienesīguma pieaugumu.

Lūk, ko pēc analītiķu domām, šī gada noslēdzošajā ECB sanāksmē 13. decembrī regulatoram vajadzētu paziņot.

Toronto-Dominion Bank: jauns augstāks tirdzniecības diapazons

“Vācijas obligāciju ienesīguma straujš pieaugums pirms gada noslēguma var pacelt eiro/dolāra pāri jaunā, augstākā tirdzniecības diapazonā”, – uzskata valūtu stratēģu nodaļas vadītājs Neds Rumpeltīns. “Apstiprinājums tam, ka Dragi turas pie sava plāna, būs pozitīvs signāls eiro valūtai”.

Credit Agricole: eiro kopumā atgūsies

“ECB uz vājo datu un zemo naftas cenu fona saskarsies ar savu monetārās politikas normalizācijas plānu realitātes pārbaudi”, raksta stratēģi, tajā skaitā, Valentīns Marinovs. Taču, ņemot vērā, ka ECB sasniegusi savas stimulējošās politikas mērķus, un vairākiem politiskajiem un ekonomiskajiem riskiem drīzumā vajadzētu mazināties, mēs prognozējam, ka regulators pieturēsies pie saviem plāniem un kopumā saglabās savas prognozes bez izmaiņām. “Tas palīdzēs EUR/USD atgūsties”.

MUFG: ЕЦБ var atklāt eiro kāpuma potenciālu

“Spēcīgajiem 3. ceturkšņa darba algu rādītājiem bija jānodrošina ECB pārliecību par to, ka inflācijas spiediens pieaug, kas ļaus pakāpeniski normalizēt politiku”, – norāda stratēģis Lī Hārdmans. “Eirozonas un ASV ienesīguma spreds nesen sarucis par labu eiro. Tas var  pavērt ceļu turpmākam eiro kāpumam līdz $1.15”.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv