Eiro pret spēcīgo dolāru tirgojas pie 9 gadu minimumiem

Treideri.lv | 8. janvāris 2015 10:46
Eiro pret spēcīgo dolāru tirgojas pie 9 gadu minimumiem

Ceturtdien, 8. janvārī, pēc Eirozonas inflācijas rādītāju publikācijas, eiro pret spēcīgo dolāru tirgojas pie deviņu gadu minimumiem, tikmēr dolārs saglabā savu spēku pateicoties pozitīvajai atskaitei par radītajām darba vietām privātajā sektorā.

EUR/USD pāris tirgojas ap 1.1810 – 2006. gada janvāra minimumu. Vienotā valūta joprojām ir zem spiediena pēc trešdien iznākušajiem statistikas datiem, kas atklāja, ka Eirozonas gada inflācijas temps no novembra 0.3% decembrī nokrities līdz 0.2%. Arī ekonomisti prognozēja 0.1% kritumu. Tas kļuva par pirmo gada inflācijas tempa kritumu kops 2009. gada oktobra.

Patēriņa cenu kritums pastiprina prognozes, ka ECB savā nākošajā sanāksmē 22. janvārī var realizēt jaunus kvantitatīvās stimulēšanas pasākumus pēc tam, kad pagājušajā piektdienā ECB prezidents Mario Dragi paziņoja, ka šobrīd risks, ka ECB netiks galā ar savu cenu stabilizācijas mandātu, ir augstāks kā pirms sešiem mēnešiem.

Pieprasījums pēc dolāra pieauga pēc trešdienas atskaites iznākšanas, kas uzrādīja darba vietu pieaugumu privātajā sektorā decembrī par 241 000, tādējādi pārsniedzot prognozes. Optimistiskie dati paaugstināja ASV ekonomikas izaugsmes nostiprināšanās prognozes un uzsvēra augsto nodarbinātības rādītāju prognozes ārpus lauksaimniecības nozares, ko paredzēts publiskot piektdien.

USD/JPY pāris no trešdienas vakara 119.24 pakāpies līdz 119.78. Vakar publicētais FRS decembra sanāksmes protokols praktiski nemainīja prognozes, ka procentu likmes ASV sāks augt šogad.

USD indeks, kas aprēķina dolāra dinamiku pret pret pārējo sešu galveno valūtu grozu, pieaudzis par 0.23% līdz 2005. gada novembra augstākajai atzīmei 92.43.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv