Eiro pret dolāru sasniedz sesijas minimumus

Treideri.lv | 26. augusts 2015 14:52
Eiro pret dolāru sasniedz sesijas minimumus

Trešdien, nākošajā dienā pēc Ķīnas CB monetārās politikas mīkstināšanas, lai sniegtu atbalsu ekonomikai, eiro pret ASV dolāru krities līdz sesijas minimumam, tikmēr investori joprojām ir uz nerviem globālā ekonomiskā krituma dēļ.

EUR/USD kritusies līdz 1.1395, atkāpjoties no pirmdien sasniegtā astoņu mēnešu maksimuma 1.1713.

Dolārs daļēji atjaunojis zaudētās pozīcijas pēc vakardienas Ķīnas CB lēmuma pazemināt procentu likmes. Šis ir jau otrais lēmums pēdējos divos mēnešos, kas vieš bažas, ka Ķīna būs pasaules ekonomiskā krituma priekšgalā.

Taču bažas attiecībā uz to, vai akciju brīvais kritiens vājinās pasaulē otro lielāko ekonomiku, saglabājas. Šanhajā akcijas trešdien atvērās ar kāpumu, taču volatīlo sesiju pabeidza ar 1.3% kritumu.

Ķīnas fondu tirgus straujais sabrukums izprovocēja bažas, ka tas paātrinās valsts ekonomisko kritumu, un sagrāvis investoru uzticību valdības spējai atdzīvināt ekonomiku.

Tirgi ir apjukuši pēc tam, kad 11. augustā Ķīna devalvēja juaņu, izprovocējot baiļu pieaugumu attiecībā uz valsts ekonomiku.

Vienotā valūta nostiprinājās, par cik investori, uz intensīvas valūtu volatilitātes fona pasaules tirgos, meklē patvērumu salīdzinoši drošās valūtās.

Pieprasījums pēc eiro pieauga arī dēļ bailēm attiecībā uz pasaules ekonomikas perspektīvām, kas piespiedušas investorus pazemināt prognozes attiecībā uz sākotnējo FRS procentu likmju paaugstināšanu septembrī.

Dolāra indekss, kas aprēķina amerikāņu valūtas dinamiku pret sešu nozīmīgāko valūtu grozu, no pirmdien sasniegtās astoņu mēnešu zemākās atzīmes 92.52 pieaudzis līdz 94.36.

 

Treideri.lv

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv