Eiro pozīcijas šķiet nedrošas

Treideri.lv | 3. oktobris 2018 12:39
Eiro pozīcijas šķiet nedrošas

Situācija eiro/dolāra pārī strauji mainījusies burtiski pāris dienu laikā, tāpēc eiro pircējiem vajadzētu uzmanīties no turpmāka krituma.

Atbalsta tuvums ap 1.15 iedvesmojis spekulantus uz zināmu peļņas fiksāciju īsajās pozīcijās, taču par stabilizāciju nav runa – noskaņojums joprojām ir zem spiediena, un centieni atgūties turpina piesaistīt pārdevējus.

Tirgus dalībnieki pēkšņi sapratuši, ka Eiropas Centrālā Banka (ECB) ar likmju paaugstināšanu nesteidzas, savukārt ASV Federālās Rezervju Sistēmā (FRS) valda agresīvāks noskaņojums. ASV dolārs pieaugošo likmju un FRS bilances samazinājuma apstākļos demonstrē kāpumu faktiski visā tirgus spektrā, savukārt Itālijas politiķi draud Eirozonai ar jaunām problēmām.

Sākotnēji populisti bīdīja eiro pircējiem nepatīkamo budžetu, kura deficīts var pārsniegt plānoto, savukārt tagad atkal tricina tirgus ar paziņojumiem, ka valsts fiskālās problēmas varētu atrisināt pašiem sava nacionālā valūta – šādu viedokli tikko paudis Itālijas parlamenta apakšpalātas budžeta komisijas prezidents Klaudio Brodži.

Tas, kā arī prognozētais atbalsta samazinājums no ECB puses, kur kvantitatīvās stimulēšanas programma noslēdzas šogad, noveduši pie tā, ka Itālijas 10-gadīgo obligāciju ienesīgums sasniedzis augstāko līmeni kopš 2014. gada – 3,4%, savukārt spreds attiecībā pret Vācijas vērtspapīriem sasniedzis 2013. gada līmeni. Goldman Sachs analītiķi uzskata, ka risku bilance attiecībā uz Itālijas suverēno parādu novirzīta par labu turpmākam investoru pesimismam. Tas nozīmē – spiediens uz eiro saglabāsies.

EURUSD pagaidām cenšas turēties pie 1.15 atzīmes, taču pamats zem pircēju kājām šķiet arvien nestabilāks, un izrāviens zemāk sniegs papildu iemeslu pārdošanām, tehniskā aina pasliktināsies. Pie šādas notikumu attīstības par mērķi kļūs augusta minimumi ap 1.13.

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv