Eiro pircēji izsisti no ierindas, savukārt pār ECB savelkas mākoņi

Treideri.lv | 24. aprīlis 2018 20:47
Eiro pircēji izsisti no ierindas, savukārt pār ECB savelkas mākoņi

Pagājušajā gadā par kāpuma līderi kļuvušās valūtas perspektīvas drūmākas padara investoru neticība ECB monetārās politikas normalizēšanai prognozētajos tempos. Šādas šaubas rodas ekonomikas atdzišanas dēļ.

OppenheimerFunds Inc. pārvaldnieks Alessio de Longiss attiecībā uz EUR/USD sliecas par labu neitrālai pozīcijai, kaut gan agrāk šogad pieturējās pie pozīcijas, kas bija virs tirgus vidējās. Neskatoties uz to, Neils Stainess no Eurizon SLJ Capital Ltd. vienotajai valūtai tuvākajos divos mēnešos prognozē kritumu par 6%.

Danske Bank savas prognozes attiecībā uz ECB pirmo procentu likmes paaugstināšanu kopš 2011. gada no jūnija uz 2019. gada beigām un nu iesaka taktisku eiro pārdošanu pret dolāru. Prognožu un vērtējumu izmaiņas signalizē par noskaņojuma maiņu salīdzinājumā ar gada sākumu, kad vienotās valūtas garās pozīcijas bija viena no pamata rekomendācijām uz šo gadu pēc pārliecinošas politisko šķēršļu pārvarēšanas 2017. gadā.

“Mēs prognozējam, ka dolāra kritums iepauzēs. Citiem vārdiem sakot, Eirozonas ekonomiskās izaugsmes pazīmju un turpmākas FRS monetārās politikas normalizācijas perspektīvu mazināšanās dēļ, iepauzēs eiro kāpums”, – uzskata de Longiss, piebilstot, ka šajā posmā attiecībā uz eiro/dolāra pāri ietur neitrālu pozīciju un labprātāk paliek malā.

Pēc kāpuma līdz vairāk nekā trīs gadu maksimumam $1.2555 februāra vidū, pagājušā gada 14% kāpuma ietvaros, eiro atkāpās par gandrīz 3% un jau testē $1.22 līmeni. Otrdien vienotā valūta skāra gandrīz divu mēnešu minimumu $1.2182. Stainess no Eurizon SLJ neizslēdz, ka tuvākajos divos mēnešos pāris nolaidīsies līdz $1.15.

Eiropas ekonomikas izaugsmei, šķiet, augstākie tempi ir aiz muguras. Eirozonas ekonomiskā pārsteiguma indekss no Citigroup Inc. kopš novembra krītas un nesen sasniedzis zemāko punktu kopš 2012. gada vidus, pēc tam gan pirmdien nedaudz atgūstoties uz labo uzticības rādītāju publikācijas fona. Šobrīd indekss atrodas uz -83 atzīmes. Salīdzinājumam ASV šis indikators atrodas uz +33.

Abi eksperti prognozē, ka gaidāmajā sanāksmē 26. aprīlī ECB atturēsies no signāliem par izmaiņām monetārajā politikā un nolems sagaidīt svaigu ekonomisko prognožu publikāciju, kuru regulators publiskos jūnijā.

“Riska faktors slēpjas tajā, ka septembrī centrālā banka var nepārtraukt aktīvu iegādi un tā vietā pagarināt programmu par 10-15 miljardiem eiro. Tas var novest pie tā, ka depozītu likmes paaugstināšana notiks vēlāk par 2019. gada vidu”, – brīdina de Longiss.

Danske stratēģis tagad prognozē, ka regulators savu depozītu likmi par 20 b. p. paaugstinās nākošā gada decembrī. Iepriekš bankas eksperti prognozēja, ka likme tiks paaugstināta par 10 b. p., taču 2019. gada jūnijā. Eiro īstermiņa mērķis pārskatīts līdz $1.21, tikmēr nākošajos sešos mēnešos gaidāma kursa atgūšanās līdz $1.25.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv