Eiro pēc ECB pārstāvja komentāriem sasniedz sesijas minimumu

Treideri.lv | 26. novembris 2014 14:42
Eiro pēc ECB pārstāvja komentāriem sasniedz sesijas minimumu

Trešdien, 26. novembrī, eiro krīt pēc tam, kad augsts Eiropas Centrālās Bankas ierēdnis norādīja, ka banka kvantitatīvās mīkstināšanas pasākumus var sākt jau nākošā gada pirmajā ceturksnī. Eiro/dolāra pāris, uz to reaģējot, nokritās līdz sesijas minimumam – 1.2444 un 14:00 tirgojas uz 1.2456 dolāru atzīmes.

Vienotā valūta pēdējo mēnešu laikā izjūt spēcīgu spiedienu dēļ pieaugošajām prognozēm, ka ECB tuvojas papildus stimulēšanas pasākumiem ar mērķi veicināt ekonomikas un inflācijas tempu pieaugumu Eirozonā. ECB viceprezidents Vitors Konstansio trešdien paziņoja, ka šāds lēmums ir “pilnībā monetārs” un ietilpst ECB “mandāta un tiesību kompetences” robežās. Viņš arī piebilda, ka banka var sākt rīkoties jau šī gada beigās vai nākošā gada pirmajā ceturksnī.

Vēlāk šodien, Pateicības dienas svinību priekšvakarā, ASV iznāks virkne ekonomisko datu, kuru starpā būs arī atskaites par bezdarba pabalstu pieprasījumu skaitu un jaunu mājokļu pārdošanas apjomiem.

Otrdien dolārs sāka kristies pēc vājo patērētāju uzticības rādītāju un mājokļu cenu inflācijas datu publikācijas, kas pārklājās ar atskaiti, kas parādīja, ka ASV ekonomikas izaugsme trešajā ceturksnī izrādījusies daudz straujāka kā sākotnēji ticis prognozēts.

Conference Board paziņoja, ka patērētāju uzticības indekss novembrī nokritis līdz piecu mēnešu minimumam, tas noticis mēnesi pēc tam, kad rādītājs jau sasniedza septiņu gadu zemāko līmeni, par cik optimisms attiecībā uz īstermiņa perspektīvām mazinājies. Cita atskaite atklājusi, ka ASV mājokļu cenas septembrī gada izteiksmē kāpušas straujāk kā prognozēts, taču palikušas nemainīgas mēneša ekvivalentā.

Pieprasījums pēc dolāra joprojām tiek uzturēts uz ASV Tirdzniecības ministrijas datu rēķina. Tie liecina, ka nacionālā ekonomika trešajā ceturksnī demonstrējusi 3.9% kāpumu, kas ir daudz augstāks par sākotnēji prognozētajiem 3.5%.

Tāpat vienotā valūta krīt pret jēnu un mārciņu. Eiro/jēnas pāris nokrities par 0.32% līdz 146.67, savukārt eiro/mārciņa atkāpusies par 0.31% līdz 0.7916.

Britu rādītāji trešdien parādīja, ka ekonomikas izaugsme trešajā ceturksnī sakritusi ar pagājušajā mēnesī publicētajiem provizoriskajiem rādītājiem, taču liecina par to, ka atveseļošanās bijusi mazāk sabalansēta. Lielbritānijas Nacionālā Statistikas Pārvalde paziņoja, ka IKP pieaugums trešajā ceturksnī bijis 0.7% un 0.3% – gada izteiksmē. Apkalpojošās sfēras pieaugums ticis pārskatīts no 0.7% uz 0.8%, taču rūpnieciskās ražošanas apjomi tika samazināti līdz 0.2% salīdzinot ar sākotnējo 0.5% vērtējumu. Tāpat atskaite nodemonstrēja, ka investīcijas uzņēmējdarbībā pagājušajā ceturksnī pirmo reizi kritušās par 0.7%, savukārt eksports samazinājies par 0.4%. Mājsaimniecību izdevumi tika pārskatīti uz paaugstinājuma pusi līdz 0.8%, kas ir augstākais rādītājs kopš 2010. gada otrā ceturkšņa.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv