Eiro lejupslīdi pāragri saukt par sagrāvi

Treideri.lv | 20. februāris 2020 15:44
Eiro lejupslīdi pāragri saukt par sagrāvi

Negatīvo likmju politika nomāc eiro valūtu. Ņemot vērā ienesīguma starpību, tai ir maz iespēju atgūties.

Eiro lejupslīdi pāragri saukt par sagrāvi – pat pēc gada sliktākā sākuma kopš 2015. gada. Naudas menedžeri, no Aberdeen Asset Management līdz Pinebridge Investments, prognozē vēl lielāku valūtas vājumu. Tas saistīts ar to, ka faktori, kas noveduši eiro līdz 34-mēneša minimumam attiecībā pret dolāru, piemēram, carry-trade, joprojām paliek nemainīgi.

Pat pēc tam, kad ar koronavīrusu saistītās bažas pierims, un tiks apzināta un ņemta vērā pilnīgā epidēmijas ekonomiskā ietekme uz Ķīnu, eiro joprojām var izjust tieksmi pēc dolāra ienesīguma un pievilcības.

Tas ir arī acīmredzami, skatoties uz opciju tirgu, kur treideri izdara negatīvas likmes. Mēneša put-opciju cena pārsniedz eiro mēneša call opciju cenas, un šī starpība ir lielākā kopš septembra, turklāt daži treideri apgalvo, ka, visticamāk, valūta kritīs zem $1.07. Šorīt eiro turpina lejupslīdi par 0.1% līdz 1.0793 dolāriem.

“Problēma ar eiro garo pozīciju ir tāda, ka jums nepieciešams, lai tā nedaudz pastrādā jums, pirms sāk nest peļņu pateicoties negatīvam carry, – norāda Aberdeen Asset Management Londonas investīciju direktors Kīrans Kērtiss. “Es esmu pārliecināts, ka katalizatora tūlītējai virziena maiņai nav”.

Eiropas Centrālās bankas negatīvās likmes un korporatīvo obligāciju pirkšana iekšējā tirgū ir piespiedusi Eiropas investorus meklēt pozitīvu ienesīgumu caur obligācijām, kas izteiktas eiro, ko emitējuši aizņēmēji jaunattīstības tirgos, vai dolāros. Tā kā atšķirība starp ASV un Vācijas suverēnajām obligācijām ir gandrīz 2 procentpunkti, diez vai šis pieprasījums drīz vien pazudīs.

Dolāra dubultais ienesīgums

Dolāra investoriem ir iespēja noķert divus zaķus ar vienu šāvienu. Ja viņi pērk jaunattīstības valstu obligācijas, kuras nominētas eiro, tās ne tikai saņem pozitīvu ienesīgumu, bet arī, kad tās iegulda savas pozīcijas eiro, viņiem atkal maksā. Tas saistīts ar to, ka forvardu valūtu tirgu nosaka procentu likmju starpība: plaisa starp aizņēmumu izmaksām eiro un dolāros nozīmē, ka īsā eiro pozīcija palīdz saņemt šo starpību.

“Kad jūs hedžējat savus riskus eiro, izmantojot, teiksim, trīs mēnešu likmi, otra puse maksās jums”, – skaidro Kērtiss. “Kad jūs pieskaitīsiet šo ienesīgumu, jūs saņemsiet lielāku (kopīgu) ienesīgumu dolāros, atskaitot hedžēšanas izmaksas”.

Un šī dinamika diez vai mainīsies. Atšķirība ECB un Federālo rezervju politiskajā kursā acīmredzot bija nostiprinājusies vismaz uz nākamajiem 12 mēnešiem. Saskaņā ar treideru likmēm neviena no tām nevar paaugstināt procentu likmes.

“Tā kā FRS politikas būtiskas vājināšanas latiņa ir augsta, dolāram ir jāsaglabā procentu priekšrocība pret eiro”, – uzskata ING Groep NV Eiropas reģiona, Tuvo Austrumu un Āfrikas galvenais valūtu un procentu likmju analītiķis Petrs Krpata.

Dominējošās plūsmas

Ārvalstu valūtu tirgus arvien vairāk atkarīgs no pārrobežu plūsmu spēka, nevis no tādiem fundamentāliem faktoriem kā vērtējumi un pārsteigumi ekonomiskajos datos, savā vēstulē pauž BofA Global Research stratēģi Kamals Charma un Mirija Kiriaka.

Tā kā centrālās bankas nevēlas politiku atgriezt normālā gultnē, naudas plūsmas kanāls droši vien turpinās dominēt, kas savukārt mazinās akcentu uz vērtējumu atšķirībām”.

Neskatoties uz to, UBS Group AG norāda, ka dolāra garās pozīcijas tirdzniecība investoriem no Eirozonas kļuvusi pārāk riskanta. Amerikāņu valūtas iespējamais kritums būs ienesīguma priekšrocība, šonedēļ paziņoja Šveices bankas galvenais investīciju direktors Marks Hēfele.

Viņš saskata, ka ASV ekonomikas izaugsmes priekšrocība pār Eiropu mazinās, un prognozē, ka Eirozonas ekonomika šogad paātrināsies, jo uzņēmumi papildinās krājumus uz augstā iekšzemes pieprasījuma un pasaules tirdzniecības izaugsmes fona.

Vīrusa faktors

Taču, ņemot vērā, ka koronavīrusa izplatīšanās draudi joprojām ir augsti, pilnīga ietekme uz Ķīnas ekonomiku tirgus cenās vēl nav iecenota, norāda Pinebridge Investments vecākais portfeļu pārvaldnieks Londonā Anderss Ferhemans. Viņš uzskata, ka gan no fundamentālās, gan no eiro viedokļa var gaidīt lejupslīdi.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv