Eiro kurss uzlēcis – Dragi atteicies no verbālas intervences

Treideri.lv | 7. septembris 2017 18:45
Eiro kurss uzlēcis – Dragi atteicies no verbālas intervences

Eiro sākotnēji samazināja tempu, taču pēc tam Dragi runā katrs atrada to, ko meklēja. Bet, tā kā vērši šobrīd ir spēcīgāki par lāčiem, tad, iespējams, tie dzelzs cilvēka vārdos atrada daudz vairāk jēgas. Un tā, kāds tad īsumā ir rezumē, ko gan ECB ar sava prezidenta starpniecību pasniedza publikai?

Uzreiz jānorāda, ka neko radikālu. Eiropas Centrālā Banka seko līdzi nesenajām eiro svārstībām, preses konferencē pēc sanāksmes paziņoja ECB priekšsēdētājs Mario Dragi. Taču kritika attiecībā uz neseno eiro kāpumu nesekoja. Tas droši vien jāatzīst par galveno motīvu spēlei uz eiro paaugstinājumu. Dragi norādījis, ka eiro volatilitāte ir nenoteiktības avots Eirozonā, un eiro kāpums finanšu apstākļus reģionā padarījis sarežģītākus, taču kompānijas pagaidām to vēl nav izjutušas.

Tāpat Dragi norādījis, ka vairums lēmumu attiecībā uz QE samazināšanu tiks pieņemts oktobrī, pagaidām notikusi tikai stratēģijas provizoriska apspriešana. Dragi paziņoja, ka bankas ekonomisti paaugstinājuši IKP prognozi šim gadam, taču sūkstījās par joprojām vājo inflāciju. Neskatoties uz to, ECB ierēdņi ir pārliecināti, ka turpmāka ekonomikas paplašināšanās veicinās inflācijas pieaugumu. Bet kamēr tas nav noticis, kredītu un depozītu likmes tiks saglabātas esošajos rekord-zemajos līmeņos, pie tam uz salīdzinoši ilgu laiku. Tāpat Dragi apgalvo, ka CB nav konkrēta mērķa attiecībā uz eiro maiņas kursu. Reaģējot uz Mario Dragi paziņojumiem, eiro uzlēca par 1.2% līdz $1.2060.

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv