Eiro kurss strauji pieaudzis pēc Mario Dragi komentāriem

Treideri.lv | 25. jūlijs 2019 17:31
Eiro kurss strauji pieaudzis pēc Mario Dragi komentāriem

Eiro atgūst zaudējumus pēc tam, kad Dragi norādījis, ka likmes pazemināšana nav tikusi apspriesta.

Eiropas Centrālās Bankas prezidents Mario Dragi paziņojis, ka amatpersonas likmju pazemināšanu nav apspriedušas, un jebkuru likmju pazemināšanu pavadīs mīkstinoši pasākumi.

Dragi uzsvēra, ka nav nekādu šaubu, ka “mums nepatīk tas, ko redzam inflācijas frontē”. ECB prezidents uzskata, ka recesijas risks ir pietiekoši zems.

Pēc Dragi teiktā, darba tirgū vērojamas stabilitātes pazīmes, tas turpina uzlaboties, taču, pēc vispārēja atzinuma, ar arvien vājāku impulsu. Normāls darba algas pieaugums veicina patēriņu.

Pēc Nordea analītiķa Andreasa Steno Larsena teiktā, eiro atlēciens noticis, kad Dragi ierunājās par to, ka likmju pazemināšana nav tikusi apspriesta.

“Šī bija vienkārša ECB sanāksme, bez atjaunotu prognožu publikācijas. Tirgi jau sen izvērtējuši situāciju ECB. Mēreni pozitīvā reakcija EURUSD pārī ir pazīme, ka tirgus pozīcija bijusi pārāk maiga”, – uzskata Larsens.

Dragi arī paziņoja žurnālistiem, ka kaut arī turpmāks nodarbinātības un darba algu pieaugums turpina veicināt ekonomikas stabilitāti, globālās izaugsmes dinamikas mīkstināšanās un vājā starptautiskā tirdzniecība joprojām ietekmē Eirozonas perspektīvas.

Viņš paskaidroja, ka dažādās ekonomiskās neskaidrības kaitē noskaņojumiem, jo īpaši ražošanas sektorā. Trešdien publicētie dati kārtējo reizi uzsvēruši neseno vājumu, parādot, ka Vācijas PMI indekss no jūnija 45.0 jūlijā noslīdējis līdz 43.1.

Tajā pašā laikā jaunie pasūtījumi valstī samazinājušies straujākajā tempā kopš 2012. gada jūlija. Tam par iemelsu kļuvis vājais pieprasījums Ķīnā un autobūves sektorā.

Dragi šodien preses konferencē paziņoja, ka būtiska monetārās stimulēšanas pakāpe joprojām nepieciešama lai nodrošinātu to, ka finanšu apstākļi saglabātos labvēlīgi un veicinātu eiro zonas paplašināšanos.

Procentu likmes un citi pasākumi

Centrālā banka paziņojusi, ka prognozē, ka tās procentu likmes paliks esošajā vai zemākā līmenī vismaz līdz 2020. gada pusei. Tas ir jauns formulējums. Iepriekšējos paziņojumos tika uzskatīts, ka likmju pazemināšana redzama pie horizonta.

Pēc izmaiņām ECB komunikē tekstā, eiro sasniedzis divu gadu minimumu $1.1103, taču Dragi preses konferences laikā atguvās.

Tāpat banka likusi saprast, ka var tikt ieviesti papildus Eirozonas ekonomiku stimulējoši pasākumi. Tiek izskatīti tādi varianti, kā vairāku līmeņu likmes aprēķins banku depozītiem, kā arī iespēja atjaunot aktīvu iegādes.

Tas nozīmē, ka CB var pazemināt komisiju, kas bankām jāmaksā par savu rezervju glabāšanu ECB. ING eksperti norāda, ka tagad viss arvien vairāk līdzinās tam, ka septembra tikšanās nesīs nevis vienu pasākumu, bet gan vairāku pasākumu paketi.

Atgriešanās pie kvantitatīvās stimulēšanas

Komunikē arī teikts, ka tuvākajos mēnešos netiek izslēgta kvantitatīvās stimulēšanas programmas atjaunošana. Kvantitatīvā stimulēšana, jeb liela mēroga aktīvu iegāde, ir process, kurā CB pērk valstu obligācijas no Eirozonas valstīm, lai vēl vairāk veicinātu kreditēšanu un stimulētu inflāciju.

ECB pie stimulēšanas pasākumu pamata paketes ķērās pēc 2011. gada suverēnā parāda krīzes. Tā ietvēra procentu likmju pazemināšanu līdz rekord-zemam līmenim, valstu obligāciju iegādi un līdzdalību Eirozonas banku kreditēšanas paplašināšanā.

Banka pagājušajā gadā centās normalizēt savu politiku un panākt citas centrālās bankas, taču ar globālajiem tirdzniecības kariem un Ķīnas maigumu vairums šo banku jau paziņojušas par politikas virziena maiņu. ASV investori tagad uzskata, ka pastāv 80% likmes pazemināšanas iespēja.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv