Eiro kurss pēc Reuters paziņojuma strauji atjaunojis minimums

Treideri.lv | 30. septembris 2019 17:41
Eiro kurss pēc Reuters paziņojuma strauji atjaunojis minimums

Aģentūra ziņo par Vācijas institūtu izaugsmes prognožu pazeminājumu

Eiro zaudējis 0.5%, noslīdot līdz $1.0886 pēc Reuters paziņojuma, ka vadošie ekonomiskie institūti grasās pazemināt Vācijas 2019. gada ekonomikas izaugsmes prognozes. Reuters atsaucas uz diviem anonīmiem ar jautājumu pazīstamiem avotiem. Institūti šogad prognozē 0.5% izaugsmi, salīdzinot ar aprīļa 0.8% prognozi. 2020. gadā institūti sagaida Vācijas ekonomikas izaugsmi par 1.1%, salīdzinot ar aprīļa prognozi 1.8% apmērā. Prognoze 2021. gadam: 1.4%. Pieci institūti – IWH (Halle), DIW (Berlīne), Ifo (Minhene), IfW (Ķīle) un RWI (Essene) – savu prognozi plāno publiskot trešdien, 2. oktobrī. Iepriekš Vācijas institūti  4. aprīlī jau samazināja izaugsmes prognozes 2019. gadam vairāk nekā uz pusi.

Citas sliktas ziņas eiro valūtai

Pēc Eiropas Savienības valstu harmonizētā rādītāja septembrī patēriņa cenas Vācijā uzrādījušas lejupslīdi. Tas apliecina, ka jaunākais Eiropas Centrālās bankas monetārās politikas mīkstināšanas pasākumu komplekts, kas izsludināts iepriekš šajā mēnesī, bijis pilnīgi pamatots. Pēc ES harmonizētajiem standartiem patēriņa cenas septembrī samazinājās par 0.1%, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, un pieauga par 0.9% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu. Par to ziņojis Federālais statistikas birojs jeb Destatis. Taču tas pagaidām ir provizoriskais vērtējums, kas publicēts pirmdien. Cenas, kas aprēķinātas saskaņā ar nacionālajiem standartiem, mēneša izteiksmē ir nemainīgas, savukārt gada izteiksmē palielinājušās par 1.2%. Pie vainas energonesēju cenu kritums un pārtikas cenu kāpuma palēnināšanās, informē statistikas speciālisti.

Energonesēju cenas samazinājās par 1.1% gadā, kļūstot negatīvām pēc augusta pieauguma par 0.6%, savukārt pārtikas preču cenas pieauga par 1.3% gada izteiksmē, iepriekšējā mēnesī palēninot pieauguma tempu par 2.7%. Ekonomisti the Wall Street Journal aptaujā prognozēja, ka pēc nacionālajiem standartiem septembrī patēriņa cenas mēneša izteiksmē paliks nemainīgas un gada izteiksmē pieaugs par 1.3%. Ja aprēķinus veic atbilstoši ES harmonizētajiem standartiem, tad ekspertu prognoze bija nemainīgas cenas mēneša izteiksmē un pieaugums par 1% gadā.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv