Eiro kurss Kristīnes Lagardas uzstāšanās laikā krīt

Treideri.lv | 23. janvāris 2020 19:40
Eiro kurss Kristīnes Lagardas uzstāšanās laikā krīt

Eiro, reaģējot uz Lagardas uzstāšanās neitrālā toņa radīt bēgšanu no riska, piedzīvo lejupslīdi.

Eiro uz neilgu brīdi nonāca pozitīvajā teritorijā attiecībā pret ASV dolāru pēc tam, kad Eiropas Centrālās bankas prezidente Kristīne Lagarda paziņoja, ka jaunākie dati norāda uz mērenu ekonomikas izaugsmi un redzamas dažas bāzes inflācijas pieauguma pazīmes, lai gan process joprojām saglabājas ieturēts. Lagarda uzskata, ka pastāv dažas ekonomiskās izaugsmes stabilizācijas pazīmes.

Tomēr eiro kāpumu ātri vien nomainīja lejupslīde. Vienotā valūta aizgāja mīnusos, jo pēc Lagardas preses konferencē turpmāk teiktā kļuva skaidrs, ka riski “joprojām novirzīti uz (ekonomika) lejupslīdes pusi”, savukārt ražošana un tirdzniecība joprojām kavē Eirozonas ekonomiku. Pēc ECB vadītājas teiktā, ģeopolitika ir drauds, kas paver durvis akomodācijas politikai.

Eiro pret patvēruma aktīvu Šveices franku noslīdējis līdz vairāk nekā 33 mēnešu zemākajam līmenim, jo Eiropas Centrālās bankas vadītājas preses konference sakrita ar bēgšanu no riska pasaules tirgos. EUR/CHF noslīdēja līdz 1.0710 līmenim, kas ir vājākais līmenis kopš 2017. gada aprīļa.

ECB stratēģija

Atsevišķi Lagarda norādīja, ka cer novembrī-decembrī atrisināt jautājumu par ECB stratēģijas izstrādi. “Pašlaik mēs prognozējam”, ka process prasīs gadu, “un es ceru, ka novembrī vai decembrī mēs varēsim vienoties par jaunu stratēģiju”, – preses konferencē Frankfurtē sacīja ECB prezidente Kristīne Lagarda.

Opcijas

Opciju treideriem bija taisnība, gaidot vismazāk aizraujošo Eiropas Centrālās bankas monetārās politikas sanāksmi pēdējo piecu gadu laikā. Lai arī eiro kurss kritās par 0,3%, tas joprojām ir šaurā diapazonā, kas ir noturējies kopš decembra sākuma, raksta Bloomberg žurnālists Vasilijs Karamanis.

Mēneša nosacītā volatilitāte, kas ir valūtas svārstību mērs, sarukusi līdz rekordzemam līmenim. Prezidente Kristīne Lagarda atteicās atklāt savu redzējumu par inflācijas stratēģiju un tādējādi palika neitrāla monetārās politikas izmaiņu jautājumā.

Viņa norādīja, ka Eirozonas valdībām ir “ievērojami jāaktivizē” strukturālās reformas, kas varētu būt signāls, ka ECB tuvākajā laikā savu politiku nemainīs, sacīja Karamanis. Tas mazināja cerības uz valūtas volatilitātes pieaugumu.

Bēgšana no riska

Globālās obligācijas pieaug, akcijas tirgojas sarkanajā zonā, patvēruma jena katru dienu sasniedz jaunu augstāko līmeni pret ASV dolāru, bažās par to, ka Ķīnas koronavīruss var palēnināt globālo izaugsmi.

Obligācijas pieaug, savukārt jēlnaftas vērtība sarukusi. S&P 500 indekss ievērojami kritās, patēriņa preču ražotājiem esot starp sliktākajiem uzņēmumiem biržā, jo investori centās saprast vīrusa iespējamo ietekmi uz korporatīvo peļņu. Ķīnas Shanghai Composite indekss pēdējā tirdzniecības dienā pirms Mēness Jaunā gada zaudēja 2,8%, kas ir lielākais kritums astoņu mēnešu laikā.

Vīruss soļo pa pasauli

Līdz šim trīs neatkarīgas zinātnieku grupas ir sākušas izstrādāt iespējamo vīrusa vakcīnu. Slimība tiek pārnesta no cilvēka uz cilvēku, inficēto skaits ir pārsniedzis 600 cilvēku. Mirstības pieaugumu (šobrīd jau 17 cilvēku) var novērst tikai savlaicīgi valdību ieviesti pasākumi visā pasaulē. Pirmie koronavīrusu infekcijas gadījumi tika atklāti Singapūrā un Vjetnamā.

Indijas valdība ziņo, ka Saūda Arābijas dienvidos ar koronavīrusu inficējusies indiešu medmāsa. Ķīnā iebraukšanai un izbraukšanai slēgta otrā lielākā pilsēta – Huangaņa. Ar Ečžou pilsētu pārtraukta dzelzceļa satiksme.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv