Eiro kāpj pēc augstu aprīļa inflācijas rādītāju publikācijas

Treideri.lv | 28. aprīlis 2017 14:28
Eiro kāpj pēc augstu aprīļa inflācijas rādītāju publikācijas

Eiro piektdien pastiprinājis kāpumu pret ASV pēc tam, kad reģionālā statistikas biroja dati atklāja stabilu bāzes inflācijas pieaugumu aprīlī, kas varētu pastiprināt spekulācijas par izmaiņām Eiropas Centrālās Bankas politiskajā kursā.

Bāzes inflācija, kas izslēdz volatīlās pārtikas produktu, enerģijas, alkohola un tabakas izstrādājumu cenas, aprīlī pieaugusi līdz 1.3%. Eurostat provizoriskais vērtējums ir daudz augstāks nekā marta 0.9%. Tas ir straujākais cenu kāpums kopš 2013. gada. Ekonomisti prognozēja Core CPI pieaugumu par 1%. Kopējais inflācijas rādītājs, kā ziņo Eurostat, no marta 1.5% aprīlī pieaudzis līdz 1.9% un tagad atrodas  ECB mērķa – “nedaudz zem 2%” – ietvaros, kura sasniegšana nepieciešama cenu stabilitātes sasniegšanai vidējā termiņā. Par vienu no galvenajiem faktoriem aktīvam inflācijas pieaugumam kļuva Lieldienu brīvdienas Eiropā, kas veicināja izklaides, transporta un tūrisma pakalpojumu cenu pieaugumu. Pēc datu publikācijas eiro pret dolāru sasniedza 1.0946, tādējādi kompensējot vakardienas kritumu.

Vienotās valūtas vakardienas kritums notika pēc ECB prezidenta Mario Dragi paziņojuma, ka nav nepieciešamības apspriest iziešanu no bankas ekspresionistiskās monetārās politikas. Aprīļa sanāksmē ECB atkal uzsvēra, ka pagaidām neredz pārliecinošu bāzes inflācijas augošu trendu, kaut gan norādīja, ka riski Eirozonas ekonomiskajām prognozēm pietuvojušies līdzsvara punktam. Mario Dragi atgādināja, ka ECB izmanto 4 galvenos inflācijas kritērijus un to vērtējums nav mainījies – būtisks inflācijas pieaugums netiek prognozēts, kaut gan parādās zināmas pazīmes. Deflācijas riski Eirozonā praktiski zuduši, uzskata ECB. Vācijā inflācija aprīlī pieaugusi līdz 2%, Francijā patēriņa cenas saglabājas 1.4% līmenī. Pārtikas produkti, alkohols un tabakas izstrādājumi Eirozonā, pēc 1.8% pieauguma pagājušajā mēnesī, aprīlī gada izteiksmē kļuvuši par 1.5% dārgāki. Energonesēju cenu kāpums no 7.4% pieaudzis līdz 7.5%, savukārt pakalpojumiem – no 1% līdz 1.8%.

Forex valutu grafiks EURUSD

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv