Eiro jauns trīs mēnešu zemākais līmenis pret dolāru

Treideri.lv | 28. maijs 2014 17:15
Eiro jauns trīs mēnešu zemākais līmenis pret dolāru

Trešdien eiro pret ASV dolāru nokritis līdz trīs mēnešu zemākajam punktam. Vienotā valūta izjūt paaugstinātu spiedienu attiecībā uz prognozētajiem jaunajiem ekonomikas stimulēšanas pasākumiem no ECB puses, kas varētu tik apstiprināti nākošajā tikšanās reizē.

EUR/USD sasniedzis 1.3605 līmeni, kas ir 13. februāra zemākais punkts, un turpina kritumu. Atbalstu pāris visdrīzāk atradīs pie 1.3575, savukārt pretestību ap sesijas maksimumu – 1.3636.

Eiro vājinās pret visām pārējām galvenajām valūtām un pret ASV dolāru ir nokrities vairāk kā par 2%, par cik ECB savā 8. maija sanāksmē norādīja, ka nākošajā sēdē jūnijā būs gatava monetārās politikas mīkstināšanai, lai cīnītos ar inflācijas zemo līmeni reģionā.

Otrdien ECB prezidents Mario Dragi paziņoja, ka banka ir lietas kursā par pastāvīgās zemās inflācijas riskiem un ir gatava veikt pasākumus inflācijas mērķa līmeņa sasniegšanai – kārtējais mājiens par to, ka banka var mīkstināt monetāro politiku jau nākošnedēļ notiekošajā sēdē.

Gada inflācijas temps Eirozonā aprīlī bija 0,7%, kas ir stipri zemāk par ECB noteikto mērķi nedaudz zem 2%.

Tikmēr trešdien dati parādīja, ka Vācijā bezdarbnieku skaits maijā pieaudzis līdz piecu gadu augstākajai atzīmei. Ņemot vērā sezonālās svārstības bezdarbnieku skaits mēneša laikā pieaudzis par 24 tūkstošiem līdz 2,905 miljoniem, salīdzinot ar prognozēto kritumu par 15 tūkstošiem.

Bezdarba līmenis Vācijā gan palicis nemainīgs 6,7%, kas joprojām ir būtiski zemāks par vidējo līmeni Eirozonā – 11,8%.

Eiro nokrities arī attiecībā pret jēnu, EUR/JPY pāris nokrities par 0,25% līdz 138,70, tirgojas virs trīs mēnešu minimuma – 138,13, kas tika sasniegts pagājušajā trešdienā.

Vienotā valūta gan ir pakāpusies pret sterliņu mārciņu, EUR/GBP pāris pakāpies par 0,17% līdz 0,8125 pēc 17 mēnešu minimuma 0,8080, kas sasniegts pagājušajā piektdienā.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv