Eiro izspiež dolāru no līdera pozīcijām

Treideri.lv | 18. maijs 2017 16:27
Iesaki:
Eiro izspiež dolāru no līdera pozīcijām

Uz politiskās turbulences un negatīvo ekonomisko signālu fona eiro var turpināt kāpumu pārī ar dolāru. Pieaugošās politiskās kaislības Baltajā namā kopā ar nomācošajiem ekonomiskajiem rādītājiem mazinājuši interesi par amerikāņu aktīviem. Valūtu tirgus uzskatāmi demonstrē radušos situāciju: dolārs ieslēdzis atpakaļgaitu, savukārt eiro signalizē par tālāka kāpuma potenciālu.

Protams, maz kurš šogad rēķinājās ar šādu scenāriju. Amerikāņu valūta pārliecinoši virzījās uz augšu, eiro grima pieaugoša populisma riskos un pie horizonta jau bija saskatāma paritāte. Tagad vienotā valūta, kas šajā mēnesī realizējusi grandiozu izrāvienu, pārvarējusi 1.11 atzīmi, pakāpjoties pret dolāru kopš gada sākuma par 5.4%, pāros ar mārciņu un jēnu attiecīgi iegūstot 4.8% un 4%.

Spēku izkārtojums valūtu tirgū mainās abpus Atlantijas okeānam. Politiskā nestabilitāte Baltajā namā, kas pēdējās dienās kļuvusi īpaši redzama, kā arī neapmierinošie ekonomiskie rādītāji mazinājuši investoru interesi par ASV aktīviem. Tikmēr Eiropā politiskie riski ir atkāpušies, savukārt reģiona ekonomikas izaugsmes tempi izskatās pieklājīgi. Kas attiecas uz monetārās politikas perspektīvām, arī šeit situācija, šķiet, veidojas ne dolāram par labu  – ECB stimulu samazināšanas prognozes var piesaistīt visu tirgus uzmanību, atstājot FRS ēnā. Par to signalizē Eiropas akciju apsteidzošā dinamika, ASV un Vācijas obligāciju ienesīguma spreda samazināšanās, kā arī Vācijas vērtspapīru ienesīguma līknes nedaudz stāvākais leņķis. Tam visam pēc ilgstošā kapitāla bēgšanas perioda, kas savulaik radīja spiedienu uz eiro, vajadzētu vilināt investorus uz Eiropu, uzskata UniCredit stratēģi.

ECB rīkosies uzmanīgi. Taču tās obligāciju iegādes programma saskārusies ar būtiskiem politiskiem apgrūtinājumiem un tai jau sākotnēji ir zināmi ierobežojumi. Mazinoties deflācijas riskiem regulators izjūt daudz lielāku spiedienu attiecībā uz šo iepirkšanu samazināšanu un iziešanu no negatīvo likmju režīma. Gan eiro kāpums, gan obligāciju ienesīguma pieaugums kalpos kā uzticības kredīts. ING eksperti uzskata, ka stimulu samazināšana var nosūtīt eiro līdz 1.15.

Tajā pat laikā Eiropas politika joprojām ir potenciāls uztraukuma avots. Itālija ir šī uztraukuma vaininieka lomas pirmais kandidāts. Taču vēlēšanas valstī var nenotikt līdz pat nākošajam gadam, un pirmkārt stresa stāvoklis parādīsies Eirozonas valstu obligāciju tirgū, nevis pašā valūtā.

Lai dolārs spētu kaut vai daļēji atgūt savu pievilcību, var būt nepieciešamas jūtamas pozitīvas nobīdes tirgus uztverē attiecībā uz ASV ekonomiku un administrāciju. Pretējā gadījumā, jo īpaši, ja ECB izrādīsies investoru uzmanības centrā, eiro arī turpmāk saglabās savu noteicošo lomu tirgū.

, , , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv