Eiro īso pozīciju aizvēršanai potenciāls ierobežots

Treideri.lv | 13. marts 2015 14:51
Eiro īso pozīciju aizvēršanai potenciāls ierobežots

Nedēļa eiro valūtai padevusies volatīla. Eiro kurss pret dolāru krities par vairāk kā 7 simtdaļām (nedēļas maksimums – 1.1241, minimums – 1.0495), sākot jau ar pirmdienu, kad ECB oficiāli sāka suverēno valstu obligāciju iegādi. Pirmajās trīs programmas dienās ECB iegādājās parādsaistības par 9.8 miljardiem eiro, sākot no Vācijas obligācijām ar AAA reitingu, līdz riskantākām Eirozonas perifērijas valstu obligācijām, ar vidējo dzēšanas termiņu 9 gadi.

Kvantitatīvās stimulēšanas programma vērsta uz ECB bilances palielināšanu par 60 miljardiem eiro mēnesī uz suverēno obligāciju iegādes rēķina līdz 2016. gada septembrim (un nepieciešamības gadījumā ilgāk). Dzirdamas runas par to, ka ECB var veikt turpmāku procentu likmes samazināšanu, lai paplašinātu programmas ietvaros iegādājamo obligāciju diapazonu, par cik tā neļauj iegādāties obligācijas, kuru ienesīgums ir zemāks par depozītu likmi (-0.2%).

Tādā veidā, straujais eiro kursa kritums pret dolāru bez šaubām vairāk saistīts ar treideru “pašpiepildošos prognozi”, kuri atklāti tendēti uz 1.05 atzīmes un pēc tam paritātes sasniegšanu. Pirmais mērķis jau ir sasniegts, pēc kā sekoja atlēciens uz augšu, par cik būtiski pārpārdotais kurss izraisīja zināmu īso pozīciju aizvēršanu. Šādai korekcijai ir veselīgs raksturs un tā ir nepieciešama, par cik salīdzinošā spēka indekss šobrīd atgūstas no 15%. Iespējams, ka nākošnedēļ vienotā valūta saskarsies ar vēl vienu sarežģījumu: sāksies nedēļa, kurā FRS pieņem lēmumu uz tā arī nepanāktās Grieķijas vienošanās fona.

Spriedze Grieķijas un Vācijas starpā pieaug. Grieķija prasa paaugstināt Otrā Pasaules kara kompensācijas un vēršas ar oficiālām sūdzībām pret Vācijas Finanšu ministru Šoiblu, savukārt Vācija pieprasa fiskālo disciplīnu un reformas, dodot aizdevumu Grieķijas ekonomikas atjaunošanai, nu jau 240 miljardu eiro apmērā finanšu palīdzības programmas ietvaros.

Tuvojoties FRS 17.-18. marta sanāksmei, mēs redzam divpusēju volatilitāti. Pēc spēcīgajiem nodarbinātības datiem februārī ārpus lauksaimniecības sektora FRS stingrākas politikas piekritēji veicinājuši ASV obligāciju ienesīguma kāpumu virs 2%, savukārt DXY indekss pirmo reizi kopš 2003. gada uzkāpis līdz 1000 atzīmei. Amerikāņu obligāciju ienesīgums un valūtu tirgi reaģē uz iespējamo FRS atteikšanos nākamnedēļ no “pacietīgās” retorikas, kas tiks uztverta kā konkrēts solis likmes normalizācijas virzienā, kas tiek prognozēta gada otrajā pusē.

Spriežot pēc šī brīža iespējām, tiek apsvērta likmes paaugstināšanas iespēja septembrī. Šonedēļ mēs jau dzirdējām Dallasas Federālās Rezervju Bankas vadītāja Fišera aicinājumu agrāk un pakāpeniski veikt normalizāciju, salīdzinot ar vēlāku un straujāku rīcību. Šādi paziņojumi pastiprināja ASV dolāra pieprasījumu. Kaut arī Fišers izteicās par labu daudz maigākam normalizācijas procesam, tas ietekmēja dolāra treiderus, kamēr galvenais jautājums ir, cik tālu mēs atrodamies no pirmā likmes paaugstinājuma, neatkarīgi no tā, kas notiks pēc tam.

Pagaidām treideri mierīgi uzaudzē īsās eiro/dolāra pozīcijas, ņemot vērā atšķirīgos ECB un FRS politiskos kursus, galvenais īstermiņa risks eiro īsajām pozīcijām ir FRS “pacietīgās” retorikas saglabāšana un iespējamais eiro rallijs nākošās nedēļas otrajā pusē.

 

Kautrīgais eiro rallijs pret mārciņu

Sasniedzot atzīmi 0.7014 11. martā, eiro/mārciņa kautrīgi atgūstas līdz 0.7150 pie paralēla mārciņas krituma. Vakar izveidojušos absorbcijas līniju gan apdraud “karātavu” figūra, kas liecina par to, ka jaunais vēršu pieprasījums jau zūd. Varam vērot ierobežotu eiro kursa kāpumu pret mārciņu pie stabiliem pārdošanas piedāvājumiem uz 0.7200/0.7286. Zemāk apdraudēts tiek 0.70 atbalsta līmenis.

 

Treideri.lv

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv