Eiro iestrēdzis pie vairāk kā divu gadu minimuma

Treideri.lv | 13. februāris 2020 12:17
Eiro iestrēdzis pie vairāk kā divu gadu minimuma

Ceturtdien eiro iestrēdzis pie minimumiem, kas fiksēti pirms aptuveni divarpus gadiem, pēc tam, kad jaunā koronavīrusa izplatīšanās Ķīnā pastiprināja bažas par epidēmijas uzliesmošanas ietekmi uz jau tā vājo Eirozonas ekonomiku.

Noskaņojumu attiecībā uz eiro negatīvi ietekmēja pēdējos desmit gados spēcīgākā rūpnieciskās ražošanas lejupslīde Eiropā, ko tā piedzīvoja pērnā gada decembrī, kas norāda uz recesijas varbūtību gan Vācijā, gan Itālijā, kas attiecīgi ir valūtas bloka lielākā un trešā lielākā ekonomika.

Lielākā britu konglomerāta Barclays analītiķi brīdina par “sinhronizēto lejupslīdi” visā Eirozonā, taču piebilst, ka tas ir pretrunā ar noskaņojumu uzlabojumu janvārī.

Ceturtdien nekādu datu par nozīmīgu bezdarba ietekmi uz Francijas ekonomiku nebija: skaitļi liecināja, ka bezdarba līmenis ceturtajā ceturksnī strauji sarucis līdz 8,1%, kas ir zemākais rādītājs kopš pirmskrīzes laika 2008. gadā.

Toties Ķīnas valdība, pēc pāriešanas uz jaunu diagnostikas metodiku, gandrīz par trešdaļu pārskatījusi inficēšanās gadījumu vērtējumu. Reģistrēto nāvju skaits pieauga par vairāk nekā 200. ĶTR Komunistiskā partija atstādināja no amata Hubejas provinces vadītāju un Uhaņas pilsētas mēru, lai mazinātu sabiedrības dusmas par to, kā tie līdz šim cīnījušie ar krīzi.

Tādu uzticamu valūtu kurss kā jena un Šveices franks pieauga pēc tam, kad no mēneša sākuma bija zaudēts vairāk nekā 1% pret dolāru. Tomēr to izaugsme bija mērena. Tomēr dolāra kurss bija augstāks attiecībā pret vairumu jaunattīstības valstu valūtu. Tas sasniedza deviņu mēneša maksimumu attiecībā pret Turcijas liru un par 0,2% pieauga pret Ķīnas juaņu līdz 6,9812.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv