Eiro ekstrēmās pārvērtības – no atstumtā par vispārēju mīluli

Treideri.lv | 27. aprīlis 2017 15:19
Iesaki:
Eiro ekstrēmās pārvērtības – no atstumtā par vispārēju mīluli

Kādas neticamas pārmaiņas vienotā valūta piedzīvojusi vienas nedēļas laikā: līdz Francijas vēlēšanām uztverta kā bīstamākā valūta pasaulē, eiro pēkšņi kļūst par vispārēju favorītu.

Goldman Sachs Group Inc. prognozē, ka eiro pēc pirmās balsošanas kārtas pakāpsies gandrīz par 4%, uz ko cerēja  arī investori. Pacific Investment Management Co. skats uz vienoto valūtu ir nedaudz “konstruktīvāks”, Nomura Holdings Inc. iesaka pirkt. BlackRock Inc. и JPMorgan Asset Management riska mazināšanās apstākļos piedāvā pirkt Eiropas akcijas, tikmēr BlueBay Asset Management jau palielinājusi Eiropas aktīvu īpatsvaru savā portfelī.

Investori nu uz Eiropas aktīviem skatās ar lielu optimismu, jo pret Eiropas vienotību iestājušās Marinas Lepēnas uzvaras risks ir būtiski sarucis, samazinot Brexit un Donalda Trampa uzvarai līdzīgas politiskās krīzes iespēju.

Francijas aptaujas liecina, ka centrists Emanuels Makrons kļūs par nākošo Francijas prezidentu. Augošais optimisms kontrastē ar opciju cenām pirms 23., kuras vienotajai valūtai bija pašas negatīvākās. Pimco 1.5 triljonu dolāru vērta portfeļa menedžeris Minhenē Tomass Kressins norāda, ka šobrīd redzams, kā īstermiņa politiskie riski Eiropā atkāpjas. Viņš eiro uzskata par lētu. Investori atgriezīsies, lai uz eiro paskatītos pavisam savādāk. Eksperts norāda, ka patieso fundamentālo valūtas vērtību ilgtermiņa perspektīvā redz tuvāk 1.25 dolāru atzīmei.

Eiro pēc Francijas prezidenta vēlēšanu 1. kārtas pakāpās par 1.3%, atjaunojot piecu mēnešu maksimumu 1.0910. Stoxx Europe 600 akcijas tajā pat laikā pieauga par 2.8%. Francijas un Vācijas 10-gadīgo obligāciju ienesīguma spreds no februāra 84 punktiem saruka līdz 47. JPMorgan Asset Management globālā tirgus stratēģis Vinsents Džuvins, kurš kontrolē 1.8 triljonus ASV dolāru, norāda, ka Francijas vēlēšanas ir pirmais solis uz stabilāku politisko gaisotni Eiropā. Fundamentālās un ekonomiskās perspektīvas ir uzlabojušās. Fonds šobrīd attiecībā uz Eiropas aktīviem ir neitrāls, taču tieksies palielināt to īpatsvaru portfelī tuvākajās nedēļās, norāda eksperts. Goldman Sachs un UBS AG prognozē, ka vienotā valūta pagarinās savu ralliju līdz 1.13 dolāriem.

Tirgus ir atzinis, ka aptaujas Francijā bijušas precīzas. Un tā, otrā kārta, izskatās, jau ir beigusies un Makronam ir liela iespēja kļūt par nākošo Francijas prezidentu”,

– uzskata Amundi Asset Management fondu menedžere Izabella Vika-Filipa.

Neskatoties uz to, zināma piesardzība ir vietā. Deutsche Bank AG ekonomists Mark de-Mujons uzskata, ka Lepēnas iespēja kļūt par prezidenti ir samazinājusies, taču vēl nav pielīdzināma nullei. Jauna skandāla riski, Nacionālās frontes līderes panākumi tv debatēs, elektorāta pašapmierinātība – to visu nedrīkst ignorēt.

Taču, tiklīdz Francija pazudīs no investoru radariem, pie horizonta parādīsies cits politiskais risks. Itālijas vēlēšanas, iespējams, notiks 2018. gada sākumā un kļūs par nākošo spiediena punktu, brīdina Goldman stratēģe Silvija Ardagana.

Marks Daudings no BlueBay Asset norāda, ka ir vērts pozitīvi paskatīties uz riska aktīviem Eirozonā, piebilstot, ka jūt, ka konservatīvie investori pagaidām gaidīs balsošanas 2. kārtu, taču tirgi augs, gaidot Makrona uzvaru.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv