Eiro demonstrē apjomīgāko nedēļas kritumu četru mēnešu laikā

Treideri.lv | 11. februāris 2019 14:01
Eiro demonstrē apjomīgāko nedēļas kritumu četru mēnešu laikā

Neskatoties uz pagājušās nedēļas vājajiem datiem, eiro , pateicoties nestabilajam pieprasījumam, turas virs 1.13 dolāru atzīmes.

Pagājušajā nedēļā eiro uzrādīja lielāko vērtības kritumu nedēļas griezumā pēdējo četru mēnešu laikā. Dati liecināja, ka ekonomiskās izaugsmes tempu samazinājums Eiropā turpina izplaties tās dalībvalstu aprindās, tādējādi samazinot valsts obligāciju ienesīgumu. Šobrīd eiro konsolidējas pie divu nedēļu minimumiem ap $1.13, tādējādi veidojot atbalsta līmeni.

Pagājušajā nedēļā Ķīnā bija brīvdienas, līdz ar to tirgus volatilitāte bija salīdzinoši zema. Investori apkopoja gada pirmo nedēļu rezultātus, un vairums 2018. gada beigās iniciēto darījumu cieta zaudējumus. Gaidāms, ka 2019. gadā dolāra vērtība samazināsies, jo īpaši attiecībā pret eiro un jenu. Taču pagaidām tā vērtība attiecībā pret eiro ir pieaugusi par vairāk kā vienu procentu.

Eiropas komisija ceturtdien pazemināja prognozes attiecībā uz inflācijas pieaugumu, jo negaidītais Vācijas un Spānijas rūpniecisko pasūtījumu samazinājums izraisīja bažas par straujāku ekonomikas tempu samazināšanos. Šie dati atspoguļojās obligāciju tirgū. Galveno valsts obligāciju ienesīgums Eiropā atrodas pēdējo divu gadu zemākajā līmenī. Orientieris, Vācijas obligāciju ienesīgums, ir vien 10 b. p. attālumā no nulles līmeņa.

Slepenais pircējs

Neskatoties uz vājajiem datiem, treideri nevēlējās agresīvi pārdot eiro zem 1.13 dolāriem. Piektdienu eiro noslēdz uz 1.1320, taču pirmdien sasniedza 1.1296 minimumu, tomēr pēcpusdiena kurss nedaudz koriģējas.

Mēs visi lauzām galvas par to, kas ir noslēpumainais eiro/dolāra pircējs ”,

– norāda Societe Generale valūtu stratēģis un analītiķis Londonā Kenets Brau.

Kāds analītiķis norādījis uz apjomīgu gandrīz 1 miljardu dolāru vērtu valūtu opciju izvietojumu ap 1.1280 līmeni, kuru derīguma termiņš beidzās piektdien, kā vēl vienu iespējamu eiro stabilitātes iemeslu. Citi treideri norāda, ka opciju struktūra no 1.12 līdz 1.16 dolāriem notur valūtu šaurā diapazonā, jo bankas cenšas ierobežot volatilitāti. Paredzamā eiro volatilitāte, jeb vienotās valūtas prognozējamās svārstības noslīdējušas zem 4%, kas ir zemākais līmenis kopš janvāra sākuma.

DBS valūtu stratēģis-analītiķis Filips Vī uzskata, ka, ņemot vērā vājāku izaugsmi Eiropā un inflācijas prognozes, ja tās salīdzina ar ASV rādītājiem, šogad eiro, iespējams, noslīdēs zem $1.10.

Taču dolārs nav spējis pilnībā izmantot eiro vājumu. Saglabājušās tirdzniecības spriedzes dēļ, tas tirgojas nedaudz augstāk par saviem galvenajiem konkurentiem.

Pēc ASV prezidenta Donalda Trampa komentāriem pieaugušas arī bažas attiecībā uz pasaules ekonomiku. Tramps paziņojis, ka līdz 1. martam neplāno tikties ar Ķīnas prezidentu Sji Dziņpinu, lai noslēgtu tirdzniecības līgumu. Tas veicināja pieprasījumu pēc patvēru valūtām – Japānas jenas un Šveices franka. Šīs valūtas pret ASV dolāru turas daudz pārliecinošāk.

Arī sterliņu mārciņa nedaudz krītas, sasniedzot $1.2920 līmeni. Treideri prognozē, ka mārciņa saglabās volatilitāti ar Brexit saistītās nenoteiktības dēļ.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv