Eiro cenšas pieķerties pie 1.20 līmeņa

Treideri.lv | 3. maijs 2018 14:12
Eiro cenšas pieķerties pie 1.20 līmeņa

FRS “maigie” paziņojumi treideru acīs šajā ziņā pārspēj Eiropas inflāciju, un šādos apstākļos eiro cenšas atgūt apaļo $1.20. Un jo ilgāk eiro nespēs to paveikt, jo sliktām viņam pašam – brīdina analītiķi.

Eiro valūtai nepatīkamie dati

Кā šodien paziņoja statistikas aģentūra Eurostat, inflācija Eirozonā gada izteiksmē, pēc provizoriskajām aplēsēm, no marta 1.3% nokritusi līdz 1.2%, savukārt bāzes inflācija no marta 1% nokritusi līdz 0.7%. Šie skaitļi izrādījās zemāki par analītiķu prognozēm. Tas, ka eiro pēc šādiem datiem vēl turas, skaidrojams ar diviem momentiem: spekulanti, kuriem vairumā ir eiro garās pozīcijas, cenšas noturēties pie 1.20 līmeņa. Otrkārt, FRS sanāksmes rezultāti izrādījās dolāram ne tik pozitīvi: CB atturējās no jebkādiem mājieniem par procentu likmju paaugstināšanas tempu paātrināšanu atbildot uz gaidāmo patēriņa cenu pieauguma paātrināšanos.

FRS sanāksmes rezultāti

Par lielākajām izmaiņām kļuva aktīvāka vārda “simetriska” izmantošana, aprakstot inflāciju un tās mērķa līmeni. Šis vārds bija sastopams FRS dokumentos arī iepriekš, taču šoreiz tas tika pielietots divreiz, tajā skaitā ielikts teksta otrajā rindkopā, kas ir nozīmīga vieta. Simetriska inflācijas targetēšana paredz, ka centrālā banka reaģēs gan kad inflācija būs virs, gan – zem mērķa līmeņa vai diapazona. Šādu pieeju izmanto, piemēram, Anglijas un Kanādas centrālās bankas. Ekonomisti nekavējoties vērsa uzmanību uz izmaiņām FRS paziņojuma tekstā. Turklāt šajā gadījumā mērķa līmeņa simetrija tika uztverta kā FRS gatavība pieļaut nelielu 2% inflācijas mērķa pārsniegšanu.

“Ja vispār var runāt par pārsteigumiem FRS komentāros, tad tas ir vārda “simetriska” pievienošana inflācijas 2% mērķa līmeņa aprakstam. Šādā veidā FRS cenšas nostiprināt iepriekšējos secinājumus par inflāciju, kas norādīja uz to, ka mērķa līmeņa pārsniegšanai nevajadzētu obligāti izraisīt CB reakciju, jo īpaši, ņemot vērā inflācijas pārliecinošo atrašanos zem mērķa”, – uzskata Jeffries analītiķis Vords Makkārtijs.

FRS 2% inflāciju neuzskata par augstāko robežu, konstatē TD Securities ekonomists Maikls Hensons. Analītiķi uzskata, ka tādā veidā, inflācijas kāpums virs 2% mērķa orientiera tagad izslēdz agresīvākus monetārās politikas normalizācijas tempus, atbildot uz neseno cenu kāpuma paātrināšanos. Pēc šī, nākotnes līgumu treideri saglabāja pārliecību, ka regulators likmi līdz gada beigām paaugstinās vismaz vēl divas reizes.

Kas tālāk?

Tālāk šodien investori gaida ASV statistiku. Nodarbinātības ministrija publicēs datus par bezdarba pabalstu pieprasījumiem. Pēc prognozēm, rādītājs pagājušajā nedēļā pieaudzis par 16 tūkstošiem, sasniedzot 225 tūkstošus. Tajā pašā laikā ASV tirdzniecības ministrija paziņos marta tirdzniecības bilances rādītājus. Gaidāms, ka tirdzniecības bilances deficīts sarucis par 4.5%, sasniedzot 50 miljardus dolāru. Pēc tam investoru uzmanība pārslēgsies un rīt iznākošajiem ASV darba tirgus datiem. Spēcīgi rādītāji izprovocēs dolāra kāpumu, jo pieaugs cerības uz agresīvu FRS atbildi.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv