Eiro atjaunojis septiņu mēnešu zemākos līmeņus

Treideri.lv | 29. maijs 2018 17:51
Eiro atjaunojis septiņu mēnešu zemākos līmeņus

Eiro šodien sasniedzis septiņu mēnešu minimumu, jēna un zelts aug, pateicoties atjaunotajam pieprasījumam pēc aizsargaktīviem. Investori demonstrē piesardzību uz politikās nenoteiktības fona Itālijā un Spānijā.

2-gadīgo obligāciju ienesīgums Itālijas obligācijām pieaudzis par vairāk kā 100 bāzes punktiem, līdz 1.89%, reaģējot uz vērtspapīru izpārdošanu Itālijas valdības veidošanas problēmu dēļ. Tas ir augstākais līmenis kopš 2013. gada septembra.

10-gadīgo Itālijas obligāciju ienesīgums pieauga par 29.2 bāzes punktiem, līdz 2.97%, sasniedzot četru gadu augstāko līmeni. Itālijas un Vācijas obligāciju spreds paplašinājies līdz 2013. gada maksimumam.

Politiskā krīze Itālijā atkal rada Eirozonas izjukšanas draudus. Valsts izstāšanās iespēja no valūtas bloka, pēc Sentix datiem, ir trīskāršojusies. Pēc pētnieciskās grupas Sentix datiem, rādītājs, kas aprēķina Itālijas izstāšanās iespēju turpmāko 12 mēnešu laikā, no aprīļa 3,6% maijā uzlēcis līdz 11,3%. Tas visas Eirozonas indeksu uzdzinis līdz 13%, kas ir augstākais līmenis vairāk kā gada laikā.

Grūtības valdības veidošanu Itālijā un eiroskeptiskas alianses perspektīva rada bažas investoros”,

– norāda Sentix direktors Manfrēds Hjubners.

Taču atšķirībā no iepriekšējiem šokiem finanšu tirgos, kad haoss viegli izplatījās blakus valstīs, šobrīd riski, šķiet, ir ierobežoti. Atbilstoši atskaitei, inficēšanās riska rādītājs no 43% krities līdz 34.3%.

Šī neparasti pozitīvā ziņa skaidrojama ar to, ka iespējamība, ka citas valstis Itālijas satricinājumu iespaidā pametīs valūtu bloku, praktiski nepieaug. Pēdējo gadu pūliņi, kas virzīti uz bloka stabilizāciju, nebija velt”,

– piebilst Hjubners.

Sentix aptaujājis 1000 institucionālos un mazumtirdzniecības investorus laikā no 24. līdz 26. maijam. Pēc Rabobank analītiķu teiktā, reālu cerību, ka Itālijas vēlēšanas šogad palīdzēs sasniegt tirgum pozitīvu rezultātu, nekad nav bijis, tāpēc investori pēdējo mēnešu laikā brīnišķīgi spējuši samazināt riskus.

Pastāv ļoti reāla iespēja, ka vēlēšanas pastiprinās populistu pozīcijas un izraisīs asākas domstarpības ar Briseli”,

– uzskata Dereks Halpeni no MUFG.

Par cik Itālijas dalība Eirozonā, iespējams, ieņems centrālo vietu vēlēšanās, vienotās valūtas kurss krīt. Eiro zaudē 0.7% pret dolāru, nokrītot līdz septiņu mēnešu minimumam.

Eiropas tirgi seko arī notikumiem Spānijā. 25. maijā lielākās opozīcijas Spānijas sociālistiskās strādnieku partijas līderis Pedro Sančess paziņoja, ka iesniedz parlamentā apspriešanai jautājumu par neuzticības izteikšanu Mariano Rahoja ministru kabinetam, un piedāvāja savu kandidatūru jaunā valdības vadītāja amatam. Pirmdien mediji ziņoja, ka Spānijas parlaments neuzticības izteikšanu valdībai apspriedīs 31. maijā un 1. jūnijā. IBEX 35 Madridē nokritis līdz 1.7%, tikmēr Spānijas obligāciju ienesīgums arī pieaudzis uz Dienvideiropas paaugstinātā politiskā riska fona.

, , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv