Eiro atjaunojis gada maksimumus, tirgus tiešām noticējis monetārās politikas normalizācijai

Treideri.lv | 29. jūnijs 2017 16:32
Iesaki:
Eiro atjaunojis gada maksimumus, tirgus tiešām noticējis monetārās politikas normalizācijai

Eiro uzlēcis līdz vairāk kā gada maksimumiem, savukārt Vācijas obligāciju kritums paātrinājies: tirgus noticējis, ka Eiropas Centrālā Banka drīzumā tiešām sāks samazināt stimulus, kad Mario Dragi paziņoja, ka deflāciju reģionā nomaina inflācija.

Straujš valūtas kursa kāpums un obligāciju kritums, šķiet, CB ierēdņiem nebija pa prātam, tie tūlīt steidza uzsvērt, ka tirgus nepareizi interpretējis Dragi komentārus. Taču daudzi analītiķi un investori joprojām ir pārliecināti, ka šī nedēļa iezīmē lūzuma punktu Eirozonas monetārās politikas perspektīvās. Vēl jo vairāk, inflācijas pieauguma tempu paātrinājums var pastiprināt prognozes attiecībā uz stimulu samazināšanu, neskatoties uz Dragi aicinājumiem būt piesardzīgiem. Gada patēriņa cenu pieauguma tempi reģionā jūnijā sasnieguši 1.7%, salīdzinot ar 1.6% mēnesi iepriekš.

Bank of New York Mellon Corp. galvenais valūtu stratēģis Londonā Nils Mellors norāda, ka eiro vēršiem radusies sajūta, ka šobrīd radusies ideāla iespēja pamest ilgtermiņa diapazonu. Valūtas reakcija bija tieši tāda, kādu to varēja gaidīt atbildot uz plānoto signālu par monetārās politikas kursa maiņu.

Dolārs kļuvis par lāču noskaņojuma ķīlnieku, savukārt mārciņas kāpumu ierobežo neskaidrība ap Brexit, tāpēc eiro valūtai ir tālāka kāpuma potenciāls. Nomināla izteiksmē eiro kurss pret galvenajiem konkurentiem atrodas kopš 2014. gada oktobra augstākajā līmenī, intensīvi kompensējot zaudējumus, kas piedzīvoti kopš paziņojuma par kvantitatīvās stimulēšanas programmas palaišanu.

Prognožu paaugstināšana

Nesenie Dragi komentāri likuši bankām paaugstināt prognozes attiecībā uz eiro. Deutsche Bank AG pārskatījuši vienotās valūtas kursa prognozes šī gada beigām no $1.03 līdz $1.16, savukārt Danske Bank paaugstinājusi 1 un 3 mēnešu vērtējumu attiecīgi no $1.11 un $1.09 līdz $1.13. Ilgākā termiņā investori, kas vairāku gadu garumā sistemātiski pārdeva eiro, varētu aizdomāties par to, vai nav pienācis laiks pārskatīt savas pozīcijas, norāda Morgan Stanley stratēģi, piebilstot, ka šajā posmā gaida valūtas kāpumu līdz $1.1570, bet sekojošās korekcijas izvērtēs kā iespēju atkārtotai ieejai tirgū.

Lindsey Group analītiķi raksta, ka nu galvenos draudus rada Eiropas obligāciju tirgus. Normalizējot politiku, Eiropas Centrālā Banka vienpersoniski varēs izprovocēt ienesīguma pieaugumu ASV. Pat FRS dalība nebūs nepieciešama.

Šodien Londonas sesijā vienotā valūta uz $1.1435 atzīmes atjaunoja maksimumus; pēdējās piecās dienās eiro sadārdzinājies par 2.5%. Vācijas 20-gadīgo obligāciju ienesīgums pakāpās par 4 bāzes punktiem līdz 0.41%, nedēļas laikā iegūstot 15 bāzes punktus.

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv