ECB tikai sākusi samazināt likmes

Treideri.lv | 27. septembris 2019 19:08
ECB tikai sākusi samazināt likmes

Bankas galvenais ekonomists Filips Leins norāda, ka ECB neapstāsies pusceļā.

ECB vēl ir iespējas turpmākai likmju pazemināšanai, norādījis bankas galvenais ekonomists Filips Leins, piebilstot, ka valdi sašķēlusī stimulu pakete nebūt nav tik nozīmīga.

“Ja radīsies nepieciešamība, mēs redzam pietiekoši daudz iespēju turpmākai procentu likmju pazemināšanai. Virkne valstu, ieskaitot Dāniju un Šveici, pazeminājušas likmes vēl spēcīgāk”, – Leins skaidrojis ceturtdien publicētajā intervijā Handelsblatt. Recesija netiek prognozēta, deflācijas risks ir nebūtisks, taču ir saprašana par rīcības nepieciešamību risku apstākļos, kas saistīti ar Brexit un tirdzniecības protekcionismu. “Domas dalās tikai attiecībā uz pasākumu mērogu un raksturu”.

12. septembrī ECB jauno pasākumu ietvaros pazemināja banku owernight depozītu likmi līdz -0.5%. Šie pasākum sevī ietver arī obligāciju iegādes atjaunošanu. Pret šo pēdējo elementu iestājās aptuveni trešā daļa no 25 valdes locekļiem, izraisot Vācijas, Austrijas un Nīderlandes CB vadītāju neapmierinātību. Valdes locekle, vāciete Sabīne Lautenšlāgere šonedēļ atstāja savu amatu.

Leina komentāri paver durvis turpmākai rīcībai, ja 19 valstu veidotā Eirozona, kurai vēl nav nācies saskarties ar tādiem riskiem, kā smags Brexit un globāla tirdzniecības protekcionisma eskalācija, var nonākt recesijā. Viņš uzskata, ka šādas lejupslīdes pazīmes vēl nav redzamas, un deflācijas risks ir zems, taču pastāv plaši izplatīts viedoklis par nepieciešamību šajā situācijā rīkoties, un tas ir ļoti svarīgi.

Dānijā un Šveicē, kur centrālās bankas savus spēkus koncentrē uz maiņas kursa kontroli, likmes ir -0.75%. ECB var ilgstoši veikt QE līdz brīdim, kamēr netiks sasniegta robeža – skaidro Leins.

Ierēdnis arī norāda, ka ECB pienācis laiks pārskatīt savus monetārās politikas rāmjus, kā to pēc vairākiem gadiem dara ASV Federālā Rezervju Sistēma, kad vēl lielāks daudzums stimulu nespēja atgriezt inflāciju līdz nedaudz zem 2% līmeņa nospraustajam mērķim.

“Pasaule mainās. Mums jāanalizē citu centrālo banku uzvedība no inflācijas mērķa rādītāju skatupunkta”, – piebilst baņķieris.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv