ECB spēlē uz eiro kritumu

Treideri.lv | 28. maijs 2014 08:17
ECB spēlē uz eiro kritumu

Trešdien, 28. maijā, eiro ir neitrāls un šorīt tiek vērtēts ap 1.363 dolāriem. Eiro cenšas rast atbalstu pēc vakardienas ļoti volatīlās sesijas. Svārstības bija ap 50 punktiem, kas maija nogalei ir daudz. Galvenais ziņnesis – ECB valdes loceklis Ēvalds Novotnijs.

Novotnijs paziņoja, ka ECB nākošajā nedēļā apspriedīs Eirozonas ekonomikas atlabšanas atbalstam nepieciešamos pasākumus, tajā skaitā likmes samazināšanu.

Apspriešana virzās šajā virzienā”

– viņš teica, atbildot uz jautājumu par centrālās bankas likmes samazināšanas perspektīvām – ziņo Reuters.

Maija sākumā aģentūras avoti ziņoja, ka ECB gatavo iespējamo pasākumu sarakstu jūnija sēdei, tajā skaitā visu procentu likmju samazināšanu, kā arī mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanas stimulēšanu.

ECB turpina meklēt Eirozonas ekonomikai pareizos stimulus. Kas tie būs par pasākumiem, šobrīd grūti pateikt. Vai ECB izpirks aktīvus uz savas bilances rēķina, vai izdalīs bankām lētus kredītus, vai arī izdarīs mērķtiecīgu spiedienu uz eiro ar verbālu intervenču palīdzību? Visi šie pasākumi var sniegt spēcīgu atbalstu Eirozonas ekonomikai un tas viss var vēl vairāk atvēsināt vienotās valūtas kursu.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv