ECB spējīga paplašināt kvantitatīvās stimulēšanas programmu

Treideri.lv | 16. septembris 2015 16:07
ECB spējīga paplašināt kvantitatīvās stimulēšanas programmu

Eiropas Centrālā Banka ir spējīga iepirkt vairāk aktīvu, par cik tās kvantitatīvās stimulēšanas programma ir daudz pieticīgāka, kā citām pasaules vadošajām centrālajām bankām, intervijā Reuters atklāja ECB viceprezidents Vitors Konstancio.

Martā sākusies aktīvu iepirkšanas programma 1 triljona eiro apjomā novērsa deflāciju Eirozonā un palīdzēja tai Grieķijas finanšu krīzes un Ķīnas fondu tirgus sabrukuma laikā, taču tuvākajos mēnešos vienotās valūtas zonai atkal draud  deflācija, tāpēc centrālā banka ir gatava palielināt aktīvu iepirkšanas apjomus vai arī pagarināt programmu, skaidro Konstancio.

Kopējā iepirkšanas summa veido 5.3% no Eirozonas IKP, kamēr FRS šis rādītājs ir gandrīz 25% no ASV IKP, Japānas Bankai – 64% no Japānas IKP, savukārt Lielbritānijai – 21% no IKP. Tā kā mēs ļoti spēcīgi atpaliekam no lielākajām centrālajām bankām”,

– norādījis Konstancio.

Viceprezidents nepiekrīt tiem, kas programmu uzskata par nelietderīgu. Viņš norāda uz inflācijas prognožu uzlabošanos, banku kreditēšanas pieaugumu un aizdevumu izmaksu samazināšanos, neskatoties uz nestabilajiem finanšu tirgiem.

Monetārā politika nav volatilitātes korekcija finanšu tirgos. Centrālajām bankām nevajadzētu būt atkarīgām no finanšu tirgiem un sekot visām to svārstībām”.

Konstancio norādīja uz tirgu atkarību no ASV un Ķīnas.

ASV nepieciešama būtiska izaugsme. Ķīna vēl ir spējīga stabilizēt situāciju un tuvākajā perspektīvā noturēt ekonomisko izaugsmi virs 6%”.

Atceroties finanšu krīzi Grieķijā, Konstancio norādīja, ka tās izslēgšana no Eirozonas nekad nav tikusi uztverta nopietni, jo tas nebūtu likumīgi. Pēc viņa teiktā, Eiropai nepieciešams atbrīvot investorus no bažām par valūtas dzīvotspēju.

Jaunajai Grieķijas valdībai, kas darbu sāks pēc vēlēšanām septembrī, ir jāapstiprina piekrišana 85 miljardu eiro lielās finansiālās palīdzības piešķiršanas noteikumiem un, ja šī programma tiks realizēta, kapitāla plūsmas kontrole drīzumā var tikt mazināta.

Viss ir gatavs lai pakāpeniski atteiktos no kapitāla plūsmas kontroles. Tā tiks atcelta, kā tas notika Kiprā”,

– paziņoja Konstancio.

 

Treideri.lv

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv