ECB saglabā status quo

Treideri.lv | 25. janvāris 2018 19:59
ECB saglabā status quo

Eiropas Centrālā Banka (ECB) ceturtdienas sanāksmē nolēma kreditēšanas bāzes procentu likmi atstāt nemainīgu, saglabājot to nulles līmenī, tā teikts bankas ziņojumā.

ECB depozītu likme tika saglabāta -0.4% līmenī, maržinālo kredītu likme – 0.25%. Bankas lēmums pilnībā sakrita ar ekspertu prognozēm.

2017. gada oktobrī ECB vadība pieņēma lēmumu pagarināt kvantitatīvās stimulēšanas (QE) programmu līdz 2018. gada septembrim, no janvāra samazinot ikmēneša obligāciju iegādes apjomus no līdzšinējiem 60 miljardiem eiro līdz 30 miljardiem.

Šodien ECB apstiprināja, ka aktīvu iegādes programma turpināsies līdz septembrim, vai nepieciešamības gadījumā arī ilgāk, vai arī kamēr ECB padome neredzēs stabilu inflācijas korekciju atbilstoši tās inflācijas mērķiem. Vienlaicīgi ECB vadība apstiprinājusi gatavību palielināt QE apjomus, ja rastos šāda nepieciešamība.

Pēc sanāksmes publiskotajā paziņojumā arī norādīts, ka ECB turpinās reinvestēt no obligāciju dzēšanas iegūtos līdzekļus ilgākā laika periodā pēc QE pabeigšanas.

Likmes paliks esošajā līmenī vēl ilgi pēc QE”,

– norāda ECB.

Iepriekš eiro nostiprinājās attiecībā pret dolāru līdz vairāk kā trīs gadu maksimumam. ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins šonedēļ apstiprināja dolāra kursa kritumu kā ASV tirdzniecībai pozitīvu faktoru.

ECB sarežģījumi slēpjas tajā, ka eiro kāpums var radīt spiedienu uz inflāciju, kura, pēc regulatora prognozēm, līdz 2020. gada beigām mērķa līmeni tā arī nesasniegs.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv