ECB prezidente Lagarda grasās pārskatīt Eirozonas monetāro politiku

Treideri.lv | 22. novembris 2019 21:46
ECB prezidente Lagarda grasās pārskatīt Eirozonas monetāro politiku

Lagarda atkal aicinājusi Eiropas valstis pastiprināt fiskālās stimulēšanas pasākumus.

Jaunā Eiropas Centrālās bankas vadītāja Kristīne Lagarda plāno pārskatīt monetāro politiku Eirozonā, kurā ietilpst 19 valstis, jo valūtas bloks saskaras ar pieaugošās globālās konkurences problēmām un ekonomikas izaugsmes turpmākas palēnināšanās draudiem.

Lagarda savā pirmajā svarīgajā politiskajā runā pēc stāšanās ECB prezidentes amatā oktobrī piektdien banku konferencē Frankfurtē norādīja, ka Eirozonai nepieciešama “jauna Eiropas politikas kombinācija”. Pēc Lagardas teiktā, šī jaunā soļa galvenā sastāvdaļa ir monetārā politika, “kurai tiks veikts stratēģisks pārskats. Pārskatīšana jāsāk tuvākajā laikā”. Viņa piebildusi, ka “vietējās ekonomikas stiprināšana ir atkarīga arī no biznesa investīciju palielināšanas. Arī produktivitātes uzlabošana ir tikpat svarīga”.

“Kā teikts monetārās politikas prognozēs, tā turpinās stimulēt ekonomikas izaugsmi un pārmaiņas, reaģējot uz iespējamiem riskiem saskaņā ar ECB pilnvarām nodrošināt cenu stabilitāti. Mēs pastāvīgi uzraudzīsim mūsu politikas radītās blakusparādības”, – paziņoja Lagarda. “Tomēr ir acīmredzami, ka monetārās politikas mērķus var sasniegt ātrāk un ar mazākām blaknēm, ja vienlaikus tiek aktivizēti citi politikas virzieni, lai stimulētu ekonomisko izaugsmi”.

Lagarda nākamajā mēnesī vadīs savu pirmo ECB procentu likmju noteikšanas padomes sēdi kā bankas ceturtais prezidents kopš tās dibināšanas 1998. gadā un pirmā prezidente sieviete. Pēc jaunās ECB prezidentes teiktā, svarīgs ekonomikas atbalsta elements ir fiskālā politika.

“Runa nav tikai par Eirozonas valstu kopējām izmaksām, bet arī par to kopīgajām darbībām. Investīcijas ir īpaši nozīmīga to pasākumu sastāvdaļa, kuri jāveic, reaģējot uz esošajiem izaicinājumiem, jo tie nodrošina pieprasījumu šodien un piedāvājumu rīt”, – uzskata Lagarda. “Neskatoties uz to, ka visu valstu investīciju vajadzības ir atšķirīgas, šodien ir argumenti, kas atbalsta investīcijas kopējā nākotnē”, – piebilst ECB vadītāja.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv