ECB palīdzēja eiro pārdevējiem nospiest kursu zem 1.12

Treideri.lv | 25. jūnijs 2020 17:24
ECB palīdzēja eiro pārdevējiem nospiest kursu zem 1.12

Eiropas regulators izziņojis jaunu likviditātes piešķiršanas instrumentu.

Eiro kurss ceturtdienas tirdzniecības sesijā noslīdējis zem 1.12 izsolē reaģējot uz ziņām, ka Eiropas Centrālā banka (ECB) palaidusi jaunu likviditātes piešķiršanas rīku valstu centrālajām bankām, kuras neietilpst Eirozonā. ECB ietvaros tiks noslēgti REPO darījumi, bet kā nodrošinājums tiks pieņemti Eirozonas valstu vai virsnacionālo institūciju tirgus parāda vērtspapīri, kas nominēti eiro.

Eksperti norāda, ka instruments radīts ar domu palīdzēt izvairīties no stresa finanšu tirgos, un neuzskata, ka ziņu par ECB gatavību šādām operācijām ietekmei būs izteikts vai arī ilgtermiņa raksturs. Vienlaikus viņi norāda, ka epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanās apliecinājumi ASV, kā arī vairākās citās valstīs, saglabājas kā faktori, kas uztrauc investorus un ir pozitīvi dolāram.

Šādā atmosfērā EURUSD pārī joprojām tiek apdraudēts atbalsts 1.1172/67 (38.2% no 14. maija – 22. jūnija pieauguma), kura izsišana pavērs ceļu uz pēdējo nedēļu kanāla apakšējo robežu ap 1.1134, bet iespējams vēl zemāk.

Tomēr daudzi eksperti uzskata, ka pāra lejupslīdes potenciāls ir ierobežots – jauns straujš un nozīmīgs amerikāņu valūtas kursa pieaugums ir maz ticams. Pirkt EURUSD uz kritumiem iesaka Citi un Morgan Stanley analītiķi – tie paredz kursa pieaugumu līdz 1.20, turklāt pēdējie saskata pieauguma izredzes pat līdz 1.26, materializējot labvēlīgu ekonomikas atveseļošanās scenāriju.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv