ECB monetārā politika paliek nemainīga

Treideri.lv | 21. janvāris 2016 15:07
ECB monetārā politika paliek nemainīga

Vairums no šodienas ECB sanāksmes neko daudz negaidīja. Kā jau prognozēts, ECB priekšsēdētājs Mario Dragi paziņoja, ka šī brīža monetārā politika saglabājas bez izmaiņām pēc pēdējās depozītu likmes pazemināšanas decembrī no -0.2% uz -0.3%.

Eksperti gan uzskata, ka šobrīd nepietiekošā inflācija bez šaubām  liks Dragi paziņot, ka turpmāka stimulēšana ir iespējama. Patiesībā, kā zināms, inflācija nav augusi kopš QE programmas sākuma pagājušajā gadā.

Nenoteiktība pasaules ekonomikā, galvenokārt zemo naftas cenu saglabāšanās, turpinās radīt spiedienu uz Eirozonas CPI. Sekojoši, pastāv liela iespēja, ka ECB 2017. gada inflācijas prognozes tiks pazeminātas. Pēc ekspertu domām, prognoze, bez šaubām, būs 1%.

Un vēl, dēļ bažām par centrālās bankas reputāciju, Dragi pieeja stimulēšanai ir ļoti piesardzīga. Vēsture mums ir iemācījusi, ka kvantitatīvā stimulēšana kā Japānā, tā arī ASV, izrādījās ne pilnībā efektīva. Katrā gadījumā eksperti uzskata, ka atbildīgās personas šobrīd nogaida, lai savāktu vairāk datus, jo īpaši tas attiecas uz Eirozonas 4. ceturkšņa provizorisko IKP, kas tiks publiskots nākošnedēļ.

Vāji rādītāji pavērs ceļu uz papildus stimulējošiem pasākumiem nākošajā sanāksmē martā. Uz šo brīdi eiro kursam pret dolāru pēc šodienas sanāksmes nevajadzētu būtiski mainīties.

 

Treideri.lv

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv