ECB lēmums mīkstināt monetāro politiku ir samazinājis eiro kursu

Treideri.lv | 7. marts 2019 21:33
ECB lēmums mīkstināt monetāro politiku ir samazinājis eiro kursu

Ekonomisti gaidīja, ka ECB prezidents Mario Dragi un valde šodienas sēdē tikai ieliks pamatu politikas izmaiņām. Tomēr centrālā banka gājusi vēl tālāk, izsludinot plānus par lētāku kredītu piešķiršanu bankām un apsolot, ka procentu likmes paliks viszemākā līmenī ilgāk, nekā paredzēts iepriekš.

Šodienas valdes lēmums liecina par tās nopietno attieksmi pret Eirozonas ekonomikas izaugsmes tempu palēnināšanos, taču šie pasākumi būtiskus jaunus stimulus nerada. Katrā ziņā tas ir pieticīgs atvieglojums salīdzinājumā ar pašreizējiem likviditātes nosacījumiem un procentu likmju tirgus līmeni. ECB šodien pārskatījusi savu viedokli par likmēm, norādot, ka šogad likmes paaugstināšana nenotiks. Tā kā finanšu tirgi vairs negaida likmju pieaugumu līdz 2020. gada vidum, tas papildus stimulus nerada. Tas, no kā apdrošina ziņojums, ir agrāka finanšu apstākļi normalizēšana gadījumā, ja ekonomika šogad pārsniegs prognozes.

Valde tagad sagaida, ka ECB procentu likmes paliks savos pašreizējos līmeņos vismaz līdz 2019. gada beigām,”

– teikts bankas paziņojumā.

Salīdzinājumam, iepriekš ECB norādīja, ka likmes pašreizējā līmenī paliks līdz vasaras beigām.

Eiropas obligāciju ienesīgums, reaģējot uz šo lēmumu, samazinājās. Arī eiro kurss pret dolāru kritās, tirgojoties šobrīd ap 1.1210 dolāru līmeni.

Vēl decembrī ECB prognozēja pieaugumu 2019. gadā par 1.7%. Tomēr kopš tā laika dati liecina, ka izaugsme bijusi vājāka, nekā bija gaidāms. Pēc janvāra datiem, reģiona izaugsme 2018. gadā bijusi lēnākā pēdējo četru gadu laikā. Arī OECD trešdien paziņoja, ka šogad prognozē Eirozonas izaugsmi tikai par 1%. Tāpēc analītiķi sagaida, ka ECB ceturtdienas sēdē samazinās savu izaugsmes prognozi gadam. Frankfurtē bāzētā iestāde ir sarežģītā situācijā, jo pērnā gada decembrī ir izbeigusi savu obligāciju masveida iegādes programmu. Šķiet, ka šogad izaugsme palēnināsies, bet bāzes inflācija joprojām paliek zemāka par bankas mērķa rādītāju. Saskaņā ar bankas decembra prognozēm, bāzes inflācijai, kas neietver energonesējus un pārtikas produktus, šogad jābūt 1.4 procenti. ECB mērķis ir “zem, taču tuvu 2 procentiem”.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. sds

    Iesaku palasīt bloomberga reportāžas par šo tēmu.Izskatās, ka sākas spiediens uz bankām sākt masveida kreditēšanu

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv