Džordžs Osborns mērķē uz SVF vadītāja amatu

Treideri.lv | 8. jūlijs 2019 12:13
Džordžs Osborns mērķē uz SVF vadītāja amatu

Bijušais Lielbritānijas Finanšu ministrijas vadītājs var kļūt par Kristīnes Lagardas pēcteci.

Tiek uzskatīts, ka bijušais britu valsts kases kanclers atrodas unikālā stāvoklī – viņa kandidatūru var atbalstīt ne tikai Eiropā, bet arī ASV un Ķīnā.

Nesen atbalstot Borisa Džonsona kandidatūru premjerministra amatā, šī brīža Londonas laikraksta Evening Standard galvenais redaktors Osborns lielā mērā cer uz bijušā ārlietu ministra vadītās valdības atbalstu.

Visā SVF 75 gadu ilgajā vēsturē to vadījuši eiropieši, taču neviens brits nav nokļuvis fonda direktora amatā. Valdības pārstāvji liek saprast, ka Lielbritānija centīsies iegūt šo augsto, lai, tajā skaitā, parādītu, ka Brexit nav spējis slāpēt valsts ambīcijas starptautiskajā arēnā.

Osborns zina, ka agrīnai izvirzīšanai bieži vien ir liela nozīme panākumu gūšanā. Viņš pirmais atbalstīja Lagardu 2011. gadā, ieliekot pamatu viņas reitinga pieaugumam tajā laikā. Par SVF vadītāja pēcteci sāka runāt tūlīt pēc paziņojuma otrdien par to, ka Lagardas kandidatūra izvirzīta jaunā ECB vadītāja amatam.

Tehnokrāti nav modē

Osborns savās aprindās stāsta, ka šādā sarežģītā periodā šī brīža politiskajā un ekonomiskajā klimatā ir svarīgi, lai pie vadības grožiem stāvētu prasmīgs pārrunu veicējs, nevis tehnokrāts.

Viens tehnokrāts, kurš arī pretendē uz SVF vadītāja krēslu, ir Anglijas bankas vadītājs Marks Karnī. Likteņa ironijas pēc, pats Osborns viņu iecēla par centrālās bankas vadītāju 2012 gadā. Anglijas Bankā iespējamo Karnī virzīšanu jaunajam amatam nekomentē.

Viens no nopietnākajiem uzdevumiem Osbornam būs atbalsta iegūšana Eiropā pēc “neproduktīvās atbildes” uz krīzi 2011. un 2012. gados.

Izklausās dīvaini, taču visdrīzāk viņam atbalstu vieglāk būs iegūt ASV, kur viņam ir daudz paziņu republikāņu partijā, kā arī Ķīnā, kur viņš atbalstīja Āzijas bankas infrastruktūras investīciju piešķiršanu 2015. gadā. Šīm divām valstīm ir lielākais balsu skaits SVF direktoru padomē.

Tradicionāli SVF vadījuši eiropieši, savukārt amerikāņiem vienmēr pienākusies Pasaules bankas vadītāja loma.

Ņemot vērā, ka šī gada aprīlī Pasaules bankas vadītāja amatam atbalstīta Deivida Malpasa kandidatūra, Eiropa visdrīzāk neatteiksies no savām tiesībām nominēt kandidātu uz SVF direktora amatu. Un pēc sarežģītajām šīs nedēļas debatēm par ES augstākajiem amatiem, daudzi pieviltie kandidāti, iespējams, arī izrādīs vēlmi ieņem Lagardas vietu.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv