Džordans: franks joprojām ir stipri pārvērtēts

Treideri.lv | 23. februāris 2016 15:02
Džordans: franks joprojām ir stipri pārvērtēts

Šveices Nacionālā Banka sava prezidenta Tomasa Džordana personā otrdien paziņoja, ka centrālās bankas netradicionālā politika izrādījusies veiksmīga, taču brīdināja, ka tā sevī ietver riskus un ar laiku zaudēs savu efektivitāti.

Uzstājoties Frankfurtē, Džordans paziņoja, ka ŠNB monetārās politikas mīkstināšanas pēdējie soļi sāk demonstrēt savu efektu, kaut gan Šveices franks joprojām “pēc būtības ir pārvērtēts”.

Neskatoties uz paplašināto monetārās politikas instrumentu klāstu, varianti nav bezgalīgi. Pirmkārt, monetārās politikas pasākumu sekas ar laiku un atkarībā no to dozēšanas var mazināties”,

– norādījis Džordans, piebilstot, ka netradicionālie monetārās politikas pasākumi vienmēr ietekmē aktīvu potenciālo vērtību.

Centrālā banka piebildusi, ka valūtu intervences, tāpat kā kvantitatīvā stimulēšana, laikam ejot, rada riskus. ECB rīcībai ir pozitīvs efekts uz Eirozonu, taču tajā pat laikā, rada negatīvu ietekmi uz kaimiņiem, kolēģus kritizē Džordans. Tirgus uz Džordana uzstāšanos atbildēja ar “necieņas pilnu” franka pirkšanu. Iespējams, spēlētāji pieraduši pie ŠNB vērā ņemamu valūtu intervenču trūkuma, lieliski novērtējot tās reālās iespējas.

 

Treideri.lv

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv