Džonsons gatavojas sakāvei, savukārt mārciņa – kursa kāpumam

Treideri.lv | 4. septembris 2019 17:32
Džonsons gatavojas sakāvei, savukārt mārciņa – kursa kāpumam

Sterliņu mārciņa veido atlēcienu. Britu likumdevēji veiksmīgi cenšas novērst smagu Brexit.

Trešdien sterliņu mārciņa uzlēkusi par vairāk kā pusprocentu attiecībā pret dolāru, tikmēr valūtas volatilitātes rādītāji kritušies pēc tam, kad britu likumdevēji,  kas iestājas pret smagu Brexit, pārņēmuši kontroli pār parlamenta vairākumu.

Gaidāms, ka likumdevēji, kas premjerministra Borisa Džonsona valdībai otrdienas vakarā atņēmuši parlamentā vairākumu, šodien iesniegs parlamentā likumprojektu, kas vērsts uz to, lai neļautu Lielbritānijai 31. oktobrī pamest Eiropas Savienību bez vienošanās par pārejas periodu.

Tikmēr tiek prognozēts, ka Džonsons iesniegs priekšlikumu par pirmstermiņa vispārējām vēlēšanām. Tiek prognozēts, ka arī šī iniciatīva cietīs sakāvi. Pēdējie sterliņu mārciņas centieni pacēluši to no trīs gadu minimumiem ap 1.1959 dolāriem, kas tika sasniegti līdz balsojumam parlamentā.

Taču iespējamas vēl daudz ievērojamākas cenu svārstības, jo cīņa par Brexit ieiet izšķirošajā noslēguma fāzē. Iespējamie rezultāti variē no vētrainas izstāšanās bez darījuma līdz atteikumam no paša Brexit.

Tirgus gaida, kā noritēs šī vakara balsošana”,

– saka Societe Generale makro-stratēģis Ķīts Džaks, norādot, ka valdības sakāve parlamentā samazinās smaga Brexit iespējamību. Viņš gan piebilst, ka, kaut arī tas ir pozitīvs faktors sterliņu mārciņai, tomēr turpmāka Brexit nenoteiktības pagarināšanās perspektīva “mazinās mārciņas kāpuma potenciālu”.

Pieprasījumu pēc sterliņu mārciņas neiedragāja pat iepirkumu menedžeru dati apkalpojošajā sfērā (PMI), kas izrādījās vājāki, nekā prognozēts, kaut gan skaitļi kļuva par atgādinājumu, ka britu ekonomikai pastāv nopietni draudi nonākt pirmajā recesijā pēc finanšu krīzes. Uzņēmējdarbības aktivitātes indekss no jūlija 51.4 augustā noslīdējis līdz 50.6. Reuters aptauja prognozēja mazāku lejupslīdi – līdz 51.

Tikmēr investori nedaudz nomierinājušies: mārciņas divu mēnešu nosacītā volatilitāte pret dolāru, līgums, kas ietver 31. oktobri, atkāpies no otrdien sasniegtā trīs gadu maksimuma.

Daudzi uzskata, ka mārciņas atelpa nebūs ilga, jo īpaši, ja tiks noteiktas ārkārtas vēlēšanas, jo tas pavērs ceļu jauniem scenārijiem, tajā skaitā iespējai, ka opozīcijas līderis Džeremijs Korbins kļūst par premjerministru.

“Ne tikai nenoteiktība attiecībā uz vēlēšanu rezultātiem saglabājas augsta, bet arī iespējamākās alternatīvas, acīmredzot, nesniedz sterliņu mārciņai atelpu”, – ING analītiķi norādījuši saviem klientiem. “Mēs Brexit/ pirmstermiņa vēlēšanas izskatām kā tirgus nenovērtētu un prognozējam vēl lielāku mārciņas lejupslīdi”, – viņi piebilst.

Premjerministrs Boriss Džonsons šodien ieradīsies parlamentā, lai apspriestu divus jautājumus. Tiek prognozēts, ka abi balsojumi novedīs pie kārtējās Džonsona sakāves. Vispirms parlamentārieši centīsies pieņemt likumu pret Brexit bez darījuma, bet pēc tam Džonsons centīsies iekarot Kopienu palātas atbalstu vispārējo vēlēšanu jautājumā.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv