Džonsona politika pazudinās mārciņu

Treideri.lv | 4. februāris 2020 13:01
Džonsona politika pazudinās mārciņu

Pušu konfrontācijas dēļ gaidāmo tirdzniecības sarunu priekšvakarā, mārciņa noslīdējusi līdz 2020. gada zemākajam līmenim.

Uz pieaugošā pesimisma fona attiecībā uz gaidāmo tirdzniecības sarunu gaitu starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību, mārciņa noslīdējusi līdz zemākajam līmenim kopš decembra beigām. Sterliņu mārciņa pieauga par 0.07% līdz 1.3004, iepriekš sasniedzot minimumu kopš 25. decembra – 1.2940; mārciņa par 0.1%  pieaug arī pret eiro līdz 85.01.

“Mēs prognozējam, ka sterliņu mārciņa turpinās sarukt (līdz 1.2820), jo makroekonomiskās cerības var pasliktināties, ja nenoteiktība tirdzniecībā pieaugs, bet spekulatīvo garo pozīciju likvidācija turpināsies”, – uzskata Canadian Imperial Bank of Commerce G10 valūtu stratēģiju nodaļas vadītājs Londonā Džeremijs Stretčs.

Pēc pirmdienas paziņojumiem no Londonas un Briseles, kas izraisīja bažas par smagu šķiršanos 2020. gada beigās, mārciņa šonedēļ zaudējusi 1.8%; abām pusēm līdz jūnija beigām jāizlemj, vai pārejas periodu pagarināt.

“Tirgus dalībnieki vienkārši izsaka bažas par risku, kas saistīts ar Lielbritānijas izstāšanos no ES bez tirdzniecības līguma”, – norāda MUFG Bank Ltd valūtu stratēģis Lī Hārdmans.

Augstā riska prēmija par Brexit risku atgriežas atpakaļ mārciņas vērtībā. Tomēr kopējā aina joprojām ir tāda, ka sterliņu mārciņa saglabājas konsolidācijas fāzē. EUR/GBP tirgojas šaurā diapazonā no 0.84 līdz 0.86, bet dolārs – no 1.28 līdz 1.33.

Tuvākajās nedēļās vai mēnešos EUR/GBP var pieaugt līdz 0,90 līmenim, bet GBP/USD kritīs līdz 1.28 vai zemāk, jo labās ziņas valūtai var parādīties ne uzreiz, bet tikai ilgākā laika periodā, uzskata Societe Generale galvenais valūtu stratēģis Londonā Kīts Džakss.

Tikko publicēti Lielbritānijas janvāra būvniecības PMI dati no Markit/CIPS: aktuālais rādītājs 48.4. punkti, prognoze 46.6. punkti, iepriekšējais rādītājs 44.4. punkti. Indekss joprojām atrodas lejupslīdes teritorijā.

Saskaņā ar pētījumiem, kas tiks publicēti šonedēļ, vissliktāko darba ražīguma kritumu Lielbritānijā ceturtdaļtūkstošgades laikā var izsaukt trīs faktoru “ideāla vētra”: informācijas un komunikācijas tehnoloģiju buma beigas, finanšu krīze un Brexit. Uz garo pozīciju likvidācijas fona pēc pieauguma akciju tirgos, 10-gadīgo valsts obligāciju ienesīgums pieauga par 2 b.p. līdz 0.54%,

Sterliņu mārciņai priekšā smags ceļš, ja tirdzniecības spriedze starp Lielbritāniju un ES pieaugs, ziņo UniCredit, jo mārciņa krīt, sasniedzot savu gandrīz sešu nedēļu minimumu attiecībā pret dolāru. Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons “licis saprast”, ka viņš drīzāk izvairīsies no tirdzniecības līguma, nekā liks Lielbritānijai pakļauties ES noteikumiem, informē UniCredit.

“Līdz ar to, kamēr sarunas ir saspringtas un nav nekādu kompromisa pazīmju starp divām pusēm, mēs joprojām runājam par sterliņu mārciņa pārdošanu uz kāpumiem gan no GBP/USD viedokļa (virs 1.32), gan EUR/GBP (līdz slēgšanai zem 0.84 līmeņa)”, – teikts bankas pārskatā.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. Pipars83

    fear-mongering bullshit

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv