Džims Rodžerss prognozē “ļaunāko katastrofu mūsu dzīves laikā” un pērk dolārus

Treideri.lv | 31. oktobris 2019 19:58
Džims Rodžerss prognozē “ļaunāko katastrofu mūsu dzīves laikā” un pērk dolārus

Jau divus gadus finanšu guru brīdina par krahu, sabiedrība uzjautrinās par viņu, taču 77 gadus vecais Rodžerss nedomā piekāpties.

Rogers Holdings vadītājs Džims Rodžerss (Jim Rogers), kurš 70-tajos un 80-tajos gados kļuva slavens pateicoties milzīgiem panākumiem ar Džordžu Sorosu kopējā hedžfonda panākumiem, atkal baida finanšu pasauli ar apokalipsi, jeb, kā viņš pats to dēvē, “ļaunāko katastrofu mūsu dzīves laikā”.

Kvantu fonds, kuru viņš izveidoja kopā ar miljardieru investoru Džordžu Sorosu, ir kļuvis par vienu no veiksmīgākajiem riska ieguldījumu fondiem. Investori izmantoja piesaistītos līdzekļus, lai ieguldītu riskantos akciju indeksos un valūtu nākotnes līgumos. Šis duets guva 4200% peļņu 10 gadu laikā līdz 1980. gadam. S&P 500 indekss šajā laikā pieauga par 47%.

Rodžerss uzskata, ka viņa panākums nav nekas ārkārtējs, vienkārši jāatrod lēti aktīvi, kuriem netiek veltīta pienācīga sabiedrības uzmanība, un vēlāk jāpārdod daudz dārgāk. Runājot par riskiem, Rodžerss norādīja uz parāda līmeņa paaugstināšanos visā pasaulē.

Kopš 2008. gada neviens savu parādu nav samazinājis”,

– saka Rodžerss, norādot uz ASV un Ķīnas deficītu.

Pat studentu parāds piesaista Rodžersa uzmanību, tikai viņš nezina, kā to pārdot. Prezidenta Donalda Trampa tirdzniecības karu ar Ķīnu Rodžerss uzskata par vienu no krīzi radošajām sastāvdaļām.

“Viņš domā, ka ir gudrāks par vēsturi. Vēsture parādīs, ka viņš maldās, jo nevienam un nekad nav izdevies uzvarēt tirdzniecības karu. Tirdzniecības kari nevienam nav vajadzīgi”, – Rodžerss stāsta par Donaldu Trampu.

Rodžersa īpašumā nav ASV akciju, viņš savu portfeli samazinājis līdz nullei. Viņš nezina, kad beigsies šī brīža pozitīvais tirgus, taču līdz burbuļa plīšanai palicis maz. Īpaši pārvērtētas ir tehnoloģiju kompānijas – Facebook, Apple, Netflix, Alphabet.

Rodžersam joprojām patīk investēt Krievijas lauksaimniecībā. Tas sakrīt ar viņa principu investēt amerikāņu investoru nepelnīti neievērotos pasaules nostūros un aktīvos. Viena no šādām vietām ir Krievijas lauksaimniecības nozare, kas varētu būt ieguvēja ASV un Eiropas Savienības sankciju karā.

“Es ceru, ka šī ir labākā no visām vietām: lauksaimniecība ieslīgusi depresijā, tāpat arī pati Krievija”, –  uzskata Rodžerss. “Arī valūta ir depresijā. Ja pareizi uzminēšu, nedaudz nopelnīšu”.

Viņš ir Krievijas minerālmēslu ražotāja Fosagro, kura akcijas tiek tirgotas biržās Maskavā un Londonā, direktors un īpašnieks. Viņš pērk arī Tālo austrumu jūras kuģniecības akcijas.

Visbeidzot, viņš pērk arī ASV dolārus. Šis darījums ir balstīts uz viņa cerībām, ka dolāra vērtība pieaugs, kad sāksies lejupslīde.

“Es ceru, ka cilvēki meklēs patvērumu”,- skaidro Rodžerss. “Mana prognoze ir tāda, ka ASV dolārs tiks pārvērtēts. Tas pat var pārvērsties burbulī, atkarībā no tā, cik nopietni būs satricinājumi. Un es ceru, ka es būšu pietiekami gudrs, lai savlaicīgi pārdotu”.

Pēc viņa teiktā, ja viņš spēs savlaicīgi iegūt peļņu, viņš apsvērs iespēju investēt zeltā, sudrabā un Ķīnas juaņā.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

 1. sds

  Onka jūt kapsētas klātbūtni un nes murgus par vispārēju kolapsu.Kāda krīze var būt pie patreizējā bezmēra naudas apjoma ekonomikā?Nu labi, dzīs augšā Indiju un Malaiziju, bet tas tāpat ir pozitīvi, jo ražošana atgriezīsies Eiropā un būs vieglāk cūkgaļu notirgot.

  P.S.Es te rakstu Reiga, bet man neļauj pievienot komentāru.Nācās atcerēties, kā to ģerevņu literārajā valodā sauca.

 2. ezis

  Man nav saprotams pa cik ilgu periodu viņš runā par dolaru stipriumu, jo fundamentāli dolārs kļūst vājāks ik reizi, kā to pavairo. Tagad patiesā inflācija ir vērtspapīru tirgos.

 3. Hmmm

  Runā jau, ka krīzes laikā vecākās valūta kļūst vērtīgāka. Pieņemot, ka pus pasaule ir nokreditējusies dolāros un parāds ir jāatdod ar procentiem, tad var droši printēt.

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv