Džims Rodžers: akciju tirgiem ļaunākais tikai vēl priekšā

77 gadus vecais investors-miljardieris un bijušais Džordža Sorosa partneris prognozē ļaunāko lejupslīdi savas dzīves laikā.
Akciju tirgus cenšas atgūties pēc visstraujākā sabrukuma visā vēsturē, bet 77 gadus vecais investors-miljardieris un bijušais Džordža Sorosa partneris Džims Rodžerss pārliecināts, ka akciju tirgum ļaunākais vēl ir priekšā.
Investori nespēj pastāvīgi atrasties ekstrēma pesimisma stāvoklī, tāpēc akciju tirgus korekcijas kāpums var turpināties vēl kādu laiku, prognozē eksperts. Taču pēc tam nenovēršami gaidāms jauns indeksu lejupslīdes vilnis, ko noteiks trīs negatīvie faktori: koronavīrusa izraisītie ekonomiskie zaudējumi, parādu slodzes pieaugums un zems procentu likmju līmenis, kas kādā brīdī sāks augt un tādējādi bremzēt atgūšanos.
“Es domāju, ka tuvāko pāris gadu laikā mēs redzēsim ļaunāko negatīvo tirgu manā dzīvē”, – uzskata Džims Rodžerss.
Eksperts šādas pesimistiskas prognozes ir izteicis arī agrāk: piemēram, 2018. gadā. Tā gada decembris patiešām kļuva par sliktāko S&P 500 indeksa vēsturē kopš lielās depresijas laikiem, bet 2019. gadā ASV akciju tirgus ir atguvies un pat sasniedzis jaunus vēsturiskus maksimumus.
Kopš tā laika Džima Rodžersa bažas ir tikai pieaugušas, un tagad viņš uzskata, ka par tiešu iemeslu akciju indeksu turpmākai lejupslīdei kļūs korporāciju nespēja apkalpot parādus ASV ekonomiku skārušās paralīzes dēļ.
“Nodarīto zaudējumu mēroga dēļ, koronavīrusa ietekme uz pasaules ekonomiku būs ilgstoša”, – prognozē investors.
Džims Rodžerss nav pārsteigts par investoru bēgšanu “kvalitatīvos aktīvos”, jo tieši tāda ir ilgtermiņā pārbaudīta tirgus funkcija satricinājumu laikā.
“Vienmēr un visur negatīvos tirgos investori izvēlas kompānijas ar zemu parādu līmeni, jo tādējādi nav jāuztraucas par iespējamu bankrotu”,- norāda eksperts.
Pēc viņa teiktā, šādos periodos diezgan pārliecināti jūtas arī uzņēmumi, kuriem ir liela tirgus daļa, ja vien tie nav pārmērīgi kreditēti. Šobrīd viņš tur “daudz skaidras naudas” ASV dolāros, Ķīnas un Krievijas kompāniju akcijas, kā arī vēro Japānas analogus.
“Ķīnas ekonomika atveras, un cilvēki atgriežas darbā”, – norāda Rodžerss.
Saistītie raksti
-
02.07 | 17:47
JPMorgan bažījas, ka FRS pieļaus kļūdu, kas akciju tirgus iedragās līdzīgi kā 2018. gadā
-
19.06 | 16:25
Akciju tirgus var atkārtot 2009. gada vēsturi
-
28.05 | 17:05
Nissan piedzīvo 20 gados lielākos zaudējumus
-
27.05 | 16:54
Vai ASV centieni nogremdēt Huawei neradīs lielākus zaudējumus pašai Amerikai?
sds
Vai man vienam šķiet, ka godātais investors pauž viedokli pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu stilā? Nu tur Bretonvuda, stabilie kursi, sēdēšana cashā u.c.